אחת ולתמיד - איפה עדיף לפרסם - בסושיאל או בגוגל?

דף הביתהבלוג שלנואחת ולתמיד - איפה עדיף לפרסם - בסושיאל או בגוגל?אחת ולתמיד - איפה עדיף לפרסם - בסושיאל או בגוגל?
16/08/2021

עסקים רבים בתחילת דרכם השיווקית מחפשים את הפלטפורמה האידיאלית לשיווק אורגני או ממומן ברחבי הדיגיטל, ומתחבטים בשאלה- מה הפלטפורמה המתאימה ביותר עבור המטרה הזו?

בתור משרד פרסום דיגיטלי אנחנו לנצח נמליץ על גם גוגל וגם סושיאל, אבל במאמר הקרוב אנחנו נמפה לכם את כל מערכת השיקולים שאתם צריכים לקחת בחשבון כשאתם מתחילים לעסוק בשיווק אורגני או שיווק ממומן בדיגיטל, בתקווה שלבסוף תקבלו את ההחלטה הנכונה.

אם עדיין תתלבטו בסוף המאמר, אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ עם משרד הפרסום הדיגיטלי שאנחנו - אונליין שמונליין, וביחד נבין מה הכלי הנכון ביותר עבורכם.

האם המוצר שלכם מיועד לקהל הרחב או לקהל יעד ספציפי?

לכאורה, מי שרוצה למצוא שירותים בגוגל ימצא, אין אפס בדבר הזה. אבל ככלל אנחנו יכולים לומר שקידום אורגני בגוגל יועיל יותר עבור עסקים שמכוונים לקהל יעד רחב מאוד , משום שהוא מנוע החיפוש הפופולארי ביותר, ובו רוב האנשים משתמשים כשהם מחפשים משהו.

גם לעסקים קטנים גוגל בהחלט יכול לעזור- הכל שאלה של מי השוק שלכם, האם המתחרים שלכם הם מפלצות דיגיטל שמשקיעים הון תועפות בשיווק אורגני וממומן? אם כן, יהיה לכם מאוד מאוד קשה לבלוט בשטח אל מול המתחרים. מה שלא נכון לגבי הרשתות החברתיות .

עסקים שמיועדים לקהל יעד ספציפי ואף נישתי יפרחו בסושיאל: הסיבה נקראת ''תירגות'' (אין דרך נכונה לכתוב את המילה הזאת נכון בעברית), מה בכלל תרגות אומר?

כשאנחנו מפרסמים מודעה ברשתות החברתיות, המערכת דורשת מאיתנו לייצר פילוח של קהלים - מנהל סושיאל או מנהלת סושיאל וותיקים ידעו לפלח קהלים בצורה מעולה, אבל גם אם תחליטו לשווק בסושיאל בצורה עצמאית ישאלו אותנו מה הפרופיל הממוצע של הלקוח אליו אנחנו מכוונים במודעה: נצטרך לדעת מה הגיל הממוצע, איזור מגורים ממוצע, תחביבים, הרגלים ותחומי העניין של קהל היעד שלנו - וזו הדרך של הרשתות החברתיות לעזור לנו להופיע עם המודעות שלנו מול הקהל אליו אנחנו פונים.

אנחנו מאוד ממליצים ככלל לערוך פילוח קהלי יעד עם משרד פרסום דיגיטלי או מנהל / מנהלת סושיאל - מנסיוננו, בעלי עסקים רבים מפספסים קהלים רבים כשהם מנסים לבצע את תירגות המודעות שלהם לבד.

האם המוצר שלכם מתאים לסושיאל?

תהיו כנים עם עצמכם, אם אתם נדרשים לעסוק בניהול עמוד אינסטגרם לדוגמא , יש לכם מה להראות שם? ולא רק מבחינת יופי, האם המוצר שלכם הוא מוחשי וניתן לצלם אותו או שמדובר ברעיון? (עמותה לדוגמא)

ולא רק ניהול עמוד אינסטגרם הוא חלק מעולם הרשתות החברתיות, יש שאלות דומות בכל סוג של רשת חברתית: האם יש לכם מספיק תוכן עבור ניהול עמודי פייסבוק? האם המוצר שלכם קשור לעולם הביזנס מספיק עד שיחזיק ניהול עמוד לינקדין?

מחשבה נוספת (שבוודאי תראה לכם שטחית ומוזרה) היא - האם המוצר שלכם פוטוגני מספיק?

לצורך העניין, אם אתם מפרסמים מברגות, אתם באמת חושבים שהמוצר הזה יכול להחזיק עמוד אינסטגרם שלם?

במקרים כאלו, של מוצרים לא פוטוגניים, ''שטוחים'' , או רעיוניים - אנחנו נפנה לשיווק אורגני וממומן בגוגל, זה כמובן נאמר באופן מאוד לא חד משמעי: בתור משרד פרסום דיגיטלי, אנחנו מחזיקים באגנ'דה שאומרת שניתן לייצר תוכן מהכל, אבל בהחלט יהיה לכם לא פשוט לפרסם מברגות באינסטוש.

האם שימוש במוצר שלכם מכיל בתוכו אלמנט של בושה?

זה בסדר גמור למכור מוצר שלא כולם רוצים להתגאות בו! יש מוצרים כאלו בשוק - דברים אינטימיים יותר, מוצרי בריאות, שירותים אישיים. השאלה היא, איפה אפשר לשווק אותם?

זו שאלה קצת מורכבת, אבל התשובה באופן כללי היא שיווק אורגני במנוע החיפוש גוגל. הרשתות החברתיות מרגישות כמו מקום קצת יותר פרוץ עבור הלקוח, שאלות כמו ''האם רואים שאני נכנס למודעה הזו??'' צפות בקרב הלקוחות שלכם.

בנוסף לכך, מודעות ממומנות ושיווק אורגני במנוע חיפוש לא מדורג על ידי אף אחד חיצוני, ואילו בסושיאל כן, מודעה ממומנת יכולה לסחוף לייקים ותגובות: כן, גם שליליות. ולכן אנחנו מציעים להמנע מפרסום ברשתות חברתיות

האם אתם מוצר שיחפשו בכלל בגוגל?

קצת קשה לנו להאמין כמשרד פרסום דיגיטלי, שמישהי מחפשת לק ג'ל בגוגל - אין מה לעשות, יש דברים שצריך לראות בעיניים שלנו, ואין מראה עיניים טוב יותר מהרשתות החברתיות.

יש מוצרים כאלה שלא קידום אורגני בגוגל ולא שיווק ממומן מתאים להם, אלא רק סושיאל מדיה. בעולמות הסטיילינג והאופנה גוגל פחות מתאים, נדמה שהעולם הזה מנותק ממנועי החיפוש - רבים מבעלי העסקים בעולם האופנה והסטיילינג הם בעצמם מנהל או מנהלת סושיאל של העמוד הפרטי שלהם.

לעומת זאת, כל עולם השירותים הוא עולם הרבה יותר מתאים לגוגל - יש עשרות אתרים מקצועיים שמהווים פלטפורמה לפרסום דרך גוגל עבור מומחים בתחומים מסוימים ונותני שירות. תשאלו את עצמכם - האם אני הייתי מחפש את המוצר הזה בגוגל או באינסטגרם או פייסבוק? אולי גם וגם?

מה המטרה של השיווק האורגני בגוגל או בסושיאל?

כאן זה קצת טריקי - אתם כבעלי עסק צריכים להגדיר מה המטרה של המודעה שאתם הולכים לפרסם.

האם אתם מחפשים לידים נטו- כלומר, הגדלת מכירות ישירה , אין מקום טוב יותר מגוגל. לגוגל מגיעים כשמחפשים מקום שרוצים לקנות ממנו לא סתם לכיף שלנו , החיפוש בגוגל הוא אקטיבי.

במקרה הזה שווה להשקיע בשיווק האורגני בגוגל ואפילו בקידום ממומן.

אם המטרה שלכם היא קצת פחות מובהקת מכירתית- לדוגמא חיזוק הקשרים עם הלקוחות, יצירת מיתוג עסקי חדש או שינוי התדמית העסקית , פניכם לרשתות החברתיות.

ברשתות החברתיות אפשרי לבנות מיתוג עסקי מאוד מאוד חזק, ולחזק את המותג שלכם אל מול קהל היעד שלכם - זה דבר שמתאפשר אך ורק בסושיאל ולעולם לא יתאפשר בגוגל.

השיטוט ברשתות החברתיות הוא פסיבי, כלומר, רוב הקהל לא נכנס לרשת החברתית כדי לחפש שירותים מראש, ולכן הנעה למכירה היא פחות מקובלת ברשתות החברתיות.

האם אנחנו עסק B2B או B2C ?

למי שלא בטוב עם המושגים, נפשט: B2B זה בעצם עסק שנועד למכור לעסקים, B2C זה עסק שיש לו ערוץ מכירה ישיר מול הלקוח.

ככלל, עסקים B2B הם עסקים שמתאימים לשיטת קידום אורגני בגוגל - עסקים נוטים יותר לחפש בגוגל ופחות לשהות ברשתות החברתיות, עסקים B2C הם עסקים שיותר מתאימים לשיווק ברשתות החברתיות, משום שהלקוח הישיר לרוב יגלוש ברשת החברתית.

כמובן שיש יוצאי דופן, ויש עסקים שיחפשו שירותים ברשת החברתית - אבל אם נסתכל על מגוון השירותים שמצליחים בסושיאל מדיה, נראה שרוב העסקים שתזהו שם הם עסקים B2C . יוצא דופן מרכזי הוא הלינקדין , לינקדין היא רשת חברתית שמיועדת לעסקים, אם העסק שלכם מתאים בשירותים שלו לאוכלוסיית היעד בלינקדין - שווה להתעסק בניהול עמוד לינקדין. הסיכוי שתעסקו בניהול עמוד לינקדין ולקוחות רלוונטיים יפנו אליכם הוא גבוה מאוד, אם כבד עליכם, תנו למנהל/ מנהלת סושיאל לעשות זאת.

בסופו של דבר- אנחנו כמשרד פרסום דיגיטלי שואפים לשווק תמיד גם וגם - גם סושיאל וגם גוגל, במקרה הזה בהחלט טובים השניים מן האחד וקהל היעד שלכם כנראה גולש גם וגם, תלוי במוצר ובצורך שעולה כדי לקנות אותו.

אם אתם מחפשים משרד צעיר, מגניב, מעניין, ועוד מחמאות שאנחנו מרעיפים על עצמנו, אתם יותר ממוזמנים להרים אלינו טלפון לשיחת ייעוץ בה נחליט ביחד איך הכי חכם לקדם את העסק שלכם היישר לתודעה של קהל היעד שלכם.