איך אפשר להרוויח כסף מהאתר שלכם?

דף הביתהבלוג שלנואיך אפשר להרוויח כסף מהאתר שלכם?איך אפשר להרוויח כסף מהאתר שלכם?
21/05/2021

מלבד חנויות אינטרנטיות, בעלי עסקים לא בדיוק מודעים לעובדה שהם אשכרה יכולים להרוויח כסף מהאתר העסקי שלהם. במאמר הבא אנחנו הולכים לפרט את כל השיטות בהן תוכלו להרוויח מבניית אתרים לעסק שלכם - וכן חברים, זה אפשרי לגמרי, ולתהליך הזה קוראים מוניטיזציה בבניית אתרים.

מונטיזציה ב בניית אתרים היא בעצם האפשרות שלכם להרוויח כסף מבניית אתרים אישיים דרך שיטות שונות (שתכף נפרט) , מונטיזציה בבניית אתרים היא דבר שקורה בכל האתרים והבלוגים הגדולים שכולנו מכירים ויכולה להביא לתוספת נחמדה בשכר שהבוס הגדול שנקרא האינטרנט משלם לכם.

למה להשקיע במוניטיזציה?

מעבר לכך שזו אפשרות להכניס כסף ישירות לכיס שלכם, מוניטיזציה בבניית אתרים מאפשרת לכם הכנסה יחסית פאסיבית.

היא לא הופכת אתכם למסחריים מידי (אלא אם כן אתם אתר מסחרי שזה הקטע שלו), ונותנת לכם אפשרות לכסות (לפחות חלקית) את עלויות אחזקת האתר.

אם האתר העסקי שלכם צבר מוניטין בגוגל ומהווה אוטוריטה מסוימת אז א. סחתיין על המיתוג העסקי ב. יש לכם פה הזדמנות פז.

אז מהן הדרכים להרוויח כסף מבניית אתרים?

מכירת שטחי פרסום

הדרך העיקרית היא דרך מכירת שטחי פרסום.

הדרך הפשוטה ביותר והקלה ביותר לטובת מכירת שטחי פרסום באתר האנטרנט העסקי שלכם הוא ADSENSE - - תכנית השותפים של גוגל. דרך תכנית זו, תוכלו אתכם להחליט איזה סוג של מודעות תרצו בפנים האתר שלכם, וגוגל תזין את המודעות הרלוונטיות בשטחים הרלוונטיים.

גוגל גם תומכת בבניית אתרים רספונסיביים ( וכשאנחנו אומרים תומכת זה אומר שהיא אשכרה שמה לזה לב כשמדובר בקידום אורגני בגוגל) ומתאימה את המודעות המפורסמות באתר שלכם לכל סוג מסך שתחליטו- כך הסיכוי שמשתמשים יראו את המודעות וילחצו עליהן יהיה כמובן גבוה יותר.

הנה הקאטצ' - בניית אתרים ככלל ומודעות בשטחי פרסום בפרט תלויה בתוכן המנוסח במודעה ועד כמה היא מוצלחת, גוגל מצהירה שרק המודעות שיניבו את הרווחים הטובים ביותר יוצגו.

בתהליך בניית האתרים מומלץ מאוד להקדיש מחשבה מראש האם נרצה להשתמש בגוגל ADSENSE ולייעד לכך שטחים ספציפיים, בעל האתר יחליט איזה סוג של מודעות הוא רוצה והתמחור נעשה לפי הפופולריות: זה מתחיל בשקלים בודדים ומגיע גם לאלפי שקלים בחודש.

זאת אומרת, אם אתם משקיעים במיתוג עסקי והאתר שלכם הוא סיפור הצלחה, אנחנו מאוד ממליצים להשתמש בגוגל ADSENE , אחלה דרך להרוויח כסף מבניית אתרים. שימו לב שגוגל משלמת לחשבון בנק ישראלי החל מרווח של 400 שקלים.

פרסום תוכן ממומן

דרך נוספת אך לא פופולארית מאוד היא פרסום תוכן ממומן - בצורת תוכן ולא בצורת מודעה.

לדוגמא קישור לאתר אחר או כתבה ממומנת שמופיעה באתר שלכם. חשוב לנו לציין כי מבחינת קידום אורגני בגוגל זו לא הדרך הטובה ביותר לקדם את האתר שלכם, אך מדובר פה בשיטה להרוויח בה כסף מבניית אתרים ועל כך המאמר מדבר.

(אם נדבר שניה גם על הצד השני שקונה מכם את שטח הפרסום- עדיף בהחלט להשקיע בקידום אתרים אורגני בגוגל על פני פרסום תוכן ממומן, הוא מניב תוצאות לטווח הרחוק יותר)- נמליץ לכם לא להגזים עם הדרך הזו, אתם לא רוצים להגיע למצב שהמיתוג העסקי שלכם הוא ''העסק הזה שמפרסם פרסומות ותכנים ממומנים''.

דומיינים

דרך שפחות קשורה לבניית אתרים אישיים אבל בהחלט רלוונטית לרווחים בעולם הדיגיטלי, היא קנייה ומכירת דומיינים - דומיין, כלומר, כתובת אתר אנטרנט ספציפית הוא מוצר פופולארי מאוד, חברות רבות ישמחו לקנות מכם את הדומיין המדויק לאתר שלהן, הרעיון הוא פשוט - לקנות בזול למכור ביוקר.

השיטה הבאה ואולי השיטה שבה תשקיעו הכי הרבה זמן בתהליך בניית האתרים שלכם אבל תגלו שהיא מאוד משתלמת היא מכירה של שירותים - אם אתם מחזיקים בחנות וירטואלית כמובן שתרוויחו כסף ממכירת מוצרים, אבל אם לצורך העניין אנחנו מדברים על בניית אתרים לעורכי דין - אולי יוכלו להציע שירות דרך האתר של פירוש מסמכים משפטיים?

כמעט בכל סוג של בניית אתרים אפשר לצאת מחוץ לקופסא ולהציע שירותים פשוטים כאלה ואחרים שאתם לא תאמינו, אבל אנשים אשכרה מחפשים - כן חשוב להשקיע בעיצוב אתר שמדגיש את השירות הזה על מנת להעלות את הפופולאריות שלו, וכמובן להשקיע בקידום אורגני בגוגל לפי מילות מפתח שרלוונטיות גם לשירות שבחרתם לקדם.

והשיטה האחרונה והמשתלמת היא שיווק שותפים. תראו, השקעתם בבניית אתרים : כתבתם, עיצבתם ותכנתתם, ותוך תקופה הפכתם להיות אתר מאוד פופולארי, תוכלו לקחת חלק בשיווק שותפים ולהיות ''מתווכים'' עבור עסקים אחרים, ועל כל ליד שיגיע מכם לעסק אותו תשווקו, תקבלו אחוזים. נחמד.

מה שכן, מבחינת קידום אורגני בגוגל זה קצת פחות עובד, וכן יכול להוריד אתכם בדירוג בבדיקת המיקומים בגוגל , אבל אם האתר שלכם מספיק חזק ייתכן ששיווק שותפים הוא אופציה ששווה את הורדת הדירוג בבדיקת המיקומים בגוגל.

על בניית אתרים שמטרתם היא להיות חנות וירטואלית אנחנו מפרטים עוד בבלוג שלנו וברור שזו השיטה הרווחית ביותר כי כל קיום האתר מונח על כתפיה, אבל אם הגעתם עד כאן כנראה שכבר הבנתם שבניית אתרים מקצועית היא תחום שיכול גם להשתלם לכם מבחינה כלכלית, ולכן שווה בהחלט להשקיע בתהליך בניית אתרים מקצועי שיניב לכם הכנסה מעניינת בסוף החודש!

בא לכם ללכת איתנו יד ביד? בניית אתרים וקידום אתרים אורגני בגוגל זה ממש הקטע שלנו כאן באונליין שמונליין, אנחנו מחכים לטלפון מכם.