איך בוחרים צבע ללוגו?

דף הביתהבלוג שלנואיך בוחרים צבע ללוגו?איך בוחרים צבע ללוגו?
08/08/2021

מי בכלל חושב בפתיחה של עסק על צבע ללוגו? טעות ראשונה חברים, בחירת צבע ללוגו היא חלק אינטגרלי חבילת המיתוג לעסק שלכם, ולא תאמינו מה שצבע יכול לעשות.

משרד גרפיקה או מעצב גרפי שמכבד את עצמו ישקיע זמן רב בבחירת הצבע ללוגו העסקי מעצם ההבנה שהצבע הוא קריטי ויקבע את רמת הבולטות של הלוגו בין המתחרים.

בנוסף, צבע הלוגו גם צריך לשקף את הערכים / מסרים / רעיונות של החברה, את כל אלו צבע עושה. אז איך בוחרים צבע למיתוג עסקים? המדריך המלא.

מה הלב אומר?

אנחנו בהחלט חושבים שכל מה שקשור למיתוג עסקים מתחיל ביצר הפנימי שלכם. אין מה לעשות, יש תחושת בטן. כנראה, שהצבע שתבחרו ללוגו שלכם אומר משהו מבחינתכם, ומעצב גרפי טוב ככל שיהיה לא יוכל לחזות את תחושת הבטן שלכם. אבל, אם תחושת הבטן שלכם טועה (קורה לטובים ביותר), אנחנו צריכים להקפיד על ניטרליות בבחירת הטקטיקה שלנו למיתוג עסקים - ולכן לנצח נעזר גם בגורם חיצוני כמו משרד גרפיקה או חברת מיתוג שידעו לתת חוות דעת מקצועית על המיתוג שלכם ועל הצבע הנבחר ללוגו.

כן חשוב ברמה האישית לראות שאתם לא בוחרים צבע שימאס לכם ממנו - אם הלוגו והמיתוג ילוו אתכם עוד הרבה זמן קדימה, ייתכן בהחלט שצבע זרחני , צעקני ולא מעודן ימאס עליכם והמיתוג שלכם ישחק במהירות, חבל, כבר השקעתם במעצב גרפי, תאהבו את המוצר לאורך זמן.

איזה רגש נרצה להביע?

את זה שצבעים שונים מביעים רגשות שונים אתם כבר יודעים, אבל לא תאמינו עד כמה הדבר משמעותי כשאנחנו בונים מיתוג עסקים.

הדבר הראשון שנרצה לעשות הוא לחשוב על הרגש שאנחנו רוצים להביע במיתוג. כשבוחרים צבע ללוגו אנחנו צריכים בהחלט לקחת בחשבון שיש צבעים שיכולים לייצר את האפקט ההפוך מה שהעסק שלנו רוצה לשדר החוצה. כמה דוגמאות:

לוגו בגווני אדום - מיתוג המקושר לרגש, לתשוקה ורגשות עזים. זה מהלך מאוד אמיץ לבחור את הצבע האדום ללוגו (בגלל בולטות היתר שלו), אך עסק שבוחר את הצבע האדום במרכז הלוגו בא בעצם לומר ''אנחנו פורצי גבולות''.

לוגו בגווני צהוב - צהוב לעיתים יכול להיות מקושר למחלות, אך עסקים שבוחרים במיתוג צהוב (מסוג מאוד מסוים) אוטומטית מתקדמים לכיוון קהל צעיר, הוא תופס את תשומת ליבו של הקהל הצעיר באווירה של ''מסיבה'', פחות מתאים לעסקים ''מהודקים'' שמחפשים מיתוג עסקים יותר מוקפד.

לוגו בגווני שחור - אלגנטיות, כוח, מסתוריות ויוקרה. מיתוג שחור נראה בדרך כלל במותגי על ובגוונים מאוד נקיים, השחור הוא צבע דומיננטי מאוד אך לוגו בצבע שחור יכול להוביל אתכם בול לקהל היעד שלכם - אם הוא מוקפד, רציני ובעיקר בקטע של ביזנס, לכו על שחור.

לוגו בגווני כתום - חדשנות, חמימות, החצנה. הכתום הוא קצת עוף מוזר בעולם מיתוג העסקים , משום שהוא מאוד חדשני , אך בזכות הבולטות והרעננות שלו אפשר לומר בהחלט שכתום הוא השחור החדש. כתום הוא צבע מעורר תיאבון ולכן תראו שירותי משלוחים ומסעדות ממותגות בכתום - מיועד לקהל יעד צעיר.

לוגו ירוק - בריאות בריאות ועוד בריאות. כל מה שמקושר לטבע ולעשיית טוב ראוי שיצבע בצבע ירוק, הירוק הוא אופטימי מאוד ונותן רוח חיובית למיתוג שלכם, הרבה חברות טכנולוגיה גם מאמצות את הצבע הירוק על מנת להציב בפרונט את הערך החברתי/ תורם שלהן.

לוגו כחול - תסתכלו על אפליקציות השירותים שלכם בטלפון הנייד (וויז, וולט, איזי, שזאם) מה משותף לכולן מלבד שהלוגו שלהן תכלת? התשובה היא, שהן אפליקציות שדורשות אמון. מיתוג כחול הוא מיתוג שמשרה שלווה, רוגע ויציבות.

לוגו חום - גבריות, פשטות, אדמה. מותגים עדינים יותר לא ישתמשו בצבע החום מכיוון שהוא יחסית כהה ולא מזוהה מיתוגית עם ערכים ''יוקרתיים''.

לוגו בצבע סגול - איכות, פאר, נסיכות ולאחרונה גם צעירות - הרבה מותגים צעירים בוחרים בלוגו בצבע סגול על מנת לקלוע לקהל יעד א-מגדרי, צעיר, היפסטרי ומגניב, אנחנו בעד.

אז כמו שראינו בסעיף זה, כל צבע משרה אווירה וערכים שונים, אנחנו מאוד ממליצים להתייעץ עם מעצב גרפי או חברת מיתוג על מנת להתאים את הצבעוניות לערכי ולאיפיון המותג שערכו עבורכם, זכרו כי צבע הלוגו ילווה אתכם בכל חבילת המיתוג לעסק שתיבנה עבורכם, לכן גם אם מטרת העסק משתנה, גם הלוגו וחבילת המיתוג לעסק תשתנה.

האם הצבע הזה דומה לצבע של מתחרה?

האם אנחנו מתחשבים במתחרים כשאנחנו בוחרים מיתוג לעסק שלנו? כמובן שכן. כל הרעיון של חבילת מיתוג לעסק היא לייחד אתכם בנוף, אם תבנו מיתוג לעסק שנראה בדיוק כמו שאר המתחרים שלכם, לא השגנו יותר מידי.

במובן מסוים, אם יש מתחרה מוביל שמחזיק בצבע מסוים ללוגו ולמיתוג שלו, אנחנו נמליץ לכם בתור חברת מיתוג ללכת על הצבע ההופכי - המיתוג של המתחרים שלכם אדום? מעולה, אתם ירוק. כך תייצרו בידול משמעותי ביניכם לבין המתחרים, ותוכלו לבלוט קדימה.

רגע רגע רגע, מי אמר בכלל שצריך ללכת על צבע אחד?

אף אחד אף פעם. בתור חברת מיתוג אנחנו נמליץ לכם לבחור שני צבעים מרכזיים למיתוג שלכם - הדבר הזה יבליט אתכם בשוק ותוכלו באמצעות חבילת מיתוג לעסק שמורכבת מכמה צבעים למנף את הצבע לטובת תוצרים אחרים כמו רשתות חברתיות , פרסומות ועוד תוצרים רבים ,טובים ומעניינים .

לוגו שמורכב משני צבעים הוא לא בהכרח לוגו שיצליח יותר (זה מאוד תלוי במעצב הגרפי) אבל הוא בהחלט מגדיל את הסיכויים שלכם לבלוט בשטח - טובים השניים מן האחד לגמרי בקטע הזה.

קצת קרדיט למעצב הגרפי

זה אולי יסתור את תחילת המאמר שלנו בו אמרנו שאתם צריכים להקשיב לתחושת הבטן שלכם - חשוב לנו להגיד לכם כאן, זו לא סתירה.

אפשר לעבוד יד ביד עם מעצב גרפי או משרד גרפיקה ותצא תוצאה לא פחות ממושלמת, ואם המעצב גרפי נותן לכם עצה מקצועית, תקשיבו לו. הוא בעל ניסיון מספק על מנת לבנות עבורכם מיתוג עסקי ועם הכוונה נכונה עוד תתאהבו בתוצאה.

כבר ראינו במהלך הדרך שלנו כחברת מיתוג גופים שמאוד התעקשו על הרעיון הראשוני ולא פתחו את הראש לראות עוד סקיצות ללוגו - חבל, זו אכזבה קשה לראות שמיתוג עסקים לא עושה את העבודה, פתחו את הראש והלב למעצב הגרפי שלכם.

לסיכום

לוגו הוא הפנים של העסק שלכם, כשאנחנו בוחרים צבע ללוגו אנחנו בהכרח ננסה לייצר צבעוניות שמשקפת את הסיפור, את הערכים או את הגישה של העסק!

התייחסו לתקופת עיצוב הלוגו כהזדמנות להשפיע על התדמית של החברה שלכם בעיני הלקוחות הפוטנציאליים, השקיעו זמן ומחשבה ושבו כמה שצריך עם חברת המיתוג שלכם או משרד הגרפיקה שלכם על מנת לבנות מיתוג עסקים מנצח - כמובן שזה שווה את ההשקעה.

ואם אתם מחפשים חברת מיתוג שעושה קסמים בדיגיטל, אתם כמובן מוזמנים לפנות אלינו באונליין שמונליין! לא יכולים לספור כבר כמה מותגים שדרגנו, עם קצת השקעה וצוות מעולה ☺