איך לבחור חברת בניית אתרים

דף הביתהבלוג שלנואיך לבחור חברת בניית אתריםאיך לבחור חברת בניית אתרים
17/06/2021

בניית אתרים לעסקים היא שלב התפתחותי מרגש לכל בעל עסק - גם עבור אלו שבתחילת דרכם וגם אלו שעבורם זו לא הפעם הראשונה.

בעלי עסקים רבים מבינים את הפוטנציאל העסקי הטמון בבניית אתרים אנטרנט, ואת העובדה שההשקעה בבניית אתרים לעסקים היא השקעה משתלמת ומגדילה תפוקות שתורמת למיתוג העסקי שלכם .

והנה הקאטצ'- לא כל בעל עסק יודע לבנות אתר, בתכלס? רובם לא ממש יודעים , כדי להתגבר על המכשול הזה בעלי עסקים רבים נעזרים בחברות בניית אתרים שנותנות להן מענה מקיף בתהליך בניית האתר לעסק.

במאמר הזה אנחנו הולכים לתת לכם כמה עצות קטנות כשאתם מחליטים לבחור חברת בניית אתרים עבור העסק שלכם - כדי שתצליחו להגיע למערכת היחסים הטובה והאפקטיבית ביותר עם חברת בניית האתרים שתבחרו, אכן מרגש.

שלב ראשון - איזה סוג של אתר בא לכם?

אתר תדמית שמטרתו היא להציג את השירותים של העסק שלכם? אולי דווקא אתר תוכן סטייל בלוג? האם אתר האנטרנט שלכם בהכרח צריך להיות אתר או שדווקא בתחום שלכם אפליקציות נותנות מענה טוב יותר?

לפני שאתם ניגשים לבחור חברת בניית אתרים אתם צריכים להיות סגורים על מה אופי האתר ומה המטרות שאתם רוצים להשיג בו. זה יעזור לכם לדייק איזה סגנון אתם דורשים מחברת בניית האתרים שאיתה תבחרו לעבוד בסופו של דבר.

שלב שני - מהם סיפורי ההצלחה של החברה?

חברת בניית אתרים שמציעה את עצמה לשוק אמורה לדעת להציג תיק עבודות של אתרים קודמים שבנתה.

חברת בניית אתרים צריכה להראות לכם מספר אופציות כשהיא מציעה את עצמה: בניית אתרים מורכבים, בניית אתרים מיוחדים ובניית אתרים בסיסיים (דפי נחיתה ביניהם).

בנוסף, מאוד מומלץ לשפוט את החברה על סמך האתר של עצמה - זה אומר הרבה על שפה עיצובית ועל היכולות של חברת בניית האתרים שאליה פניתם.

תחשבו על זה, מפגן היכולות הגדול ביותר של חברה הוא האתר של עצמה.

כשבוחנים את סיפורי ההצלחה ואת הפרויקטים שנעשו בחברת בניית אתרים מסוימת, חשוב לבדוק האם החברה מתמחה בבניית אתרים רספונסיביים , הכוונה במושג בניית אתרים רספונסיביים היא האפשרות של אתר להיות מונגש גם במובייל גם במחשב וגם בטאבלט.

שלב שלישי - Time is money !

אם חיפשתם בגוגל לאחרונה את המושג ''בניית אתרים מחירון'' בוודאי הגעתם לתוצאות מעומעמות ומבלבלות שבהן לא תמצאו את התשובה למה שחיפשתם, ולכן, כשאתם פונים לחברת בניית אתרים עליכם לבדוק טוב טוב ממה מורכב המחיר אותו החברה מציעה לכם.

בכל מה שקשור בבניית אתרים מחיר הוא חלק מרכזי משום שהוא בסופו של דבר יכול להצביע על רמה מסוימת ועל אורך התהליך ורמת התחזוקה של האתר.

אורך התהליך פה הוא קריטי ויכול לעלות לכם בהתאם בהמשך - ולכן כן בשיחה הראשונית יש לדבר עם חברת בניית האתרים על דד ליינים (האם הם מסוגלים לעמוד בדד ליינים שאתם מציבים? האם הדד ליינים גמישים?) וכמובן, להבין מה המחיר כולל.

שלב רביעי - בנינו אתר, ועכשיו מה?

אין ספק שבניית אתרים זה העניין המרכזי, אבל הוא לא שווה כלום אם לא נחשפים אליו. ולכן, חשוב מבניית אתרים הוא דווקא תהליך קידום אתרים.

בקצרה? קידום אתרים באינטרנט הוא תחום שבו סוכנויות דיגיטל ''דוחפות'' ומקדמות את האתר שלכם בתוצאות החיפוש בגוגל - תחשבו על עצמכם, האם אי פעם דפדפתם עד לעמוד 5 בתוצאות החיפוש בגוגל? בדרך כלל זה לא קורה, ולכן עושים קידום אתרים באינטרנט .

יש אפשרות של קידום ממומן (הדרך הקלה לטווח הקצר) והאפשרות היותר מעניינת שאותה אתם צריכים לבדוק נקראת קידום אתרים SEO או בשמו הרשמי קידום אורגני בגוגל - כלומר, קידום מבוסס תכנים שבעצם בוחן את הרלוונטיות של האתר מול מילות החיפוש שאנשים משתמשים בהן, ועד כמה התכנים באתר מועילים, נגישים, ורלוונטיים.

שלב חמישי - מה הערך המוסף?

אנחנו יודעים, נשמע קצת מוזר שאנחנו מחפשים ערך מוסף בחברת בניית אתרים אבל בסופו של דבר אתם כלקוחות צריכים לדעת ולהבין שחברת בניית האתרים מייצרת את הפנים לעסק שלכם וזה תהליך ארוך- אתם צריכים להגדיר מהו הערך המוסף שאתם מחפשים בחברת בניית אתרים על מנת שהתהליך יהיה יותר יעיל ונעים עבורכם!

הערך המוסף יכול להיות התקשורת עם החברה (חברות בניית אתרים שונות בדרכי התקשורת שלהן בין לקוח ללקוח ובין חברה לחברה), הערך יכול להיות הסגנון העיצובי של החברה (קו נקי, צעיר ומגניב שאתם מתחברים אליו), הערך גם יכול להיות בסופו של דבר גם מישהו שפשוט מבין אתכם ומבין את הקטע של העסק שלכם - חפשו את הערך המוסף בחברת בניית האתרים שלכם, לא תאמינו כמה זה יכול להקל עליכם בהמשך.

בניית אתרים לעסקים היא מטלה מורכבת שלוקחת זמן וסבלנות רבה - ולכן אנחנו מאוד ממליצים להיעזר בחברות בניית אתרים ולבחור את חברת בניית האתרים שנכונה לכם, אם אתם מחפשים חברת בניית אתרים וסוכנות דיגיטל שתעשה לכם חיים קלים, אנחנו מחכים לכם כאן.