באיזו פלטפורמה בסושיאל מדיה הקהל שלי גולש? מדריך אפיון קהלים

דף הביתהבלוג שלנובאיזו פלטפורמה בסושיאל מדיה הקהל שלי גולש? מדריך אפיון קהליםבאיזו פלטפורמה בסושיאל מדיה הקהל שלי גולש? מדריך אפיון קהלים
17/03/2021

הסושיאל מדיה (המדיה החברתית) היא עולם רחב מאוד שמכנס לתוכו ריבוי של קהלים - מאפיון קהלים רחב (צעירים - מבוגרים או נשים - גברים) לאפיון קהלים ספציפי הרבה יותר (היפסטרים תל אביביים - אמהות מניקות).

במאמר הבא אנחנו הולכים לעסוק באפיון קהלים רחב של סושיאל מדיה ולנסות לעזור לכם להבין איפה לשים דגש בניהול עמודי הסושיאל שלכם על מנת להגיע לקהל היעד המדויק שאליו העסק שלכם מכוון.

למה בכלל חשוב לכוון לקהל יעד בפלטפורמות סושיאל מדיה

ניהול עמודי סושיאל היא עבודה שדורשת זמן מאמץ וחשיבה מעמיקה, אנחנו ממש לא רוצים להשקיע את כל המאמץ הזה בעמודי סושיאל שלא יניבו לנו ערך עסקי (הגדלת מכירות, חשיפה לקהל היעד, מיצוב כאוטוריטה מקצועית וכו'), ולכן חשוב להתמקד במדיום הנכון לעסק שלכם , כי רק ככה תוכלו להגיע ללקוח הבא.

בניגוד למה שרבים חושבים, סושיאל מדיה היא לא קישוט יפה לעסק אלא ניהול עמודי סושיאל אשכרה יכולים להוביל לתוצאות מועילות עבור העסק שלכם, ואם אתם מחפשים סושיאל מדיה ללא תועלת אמיתית לעסק- התכוננו למסע רצוף תסכולים ואכזבות, כי גם הגולש מחפש את הערך המוסף של לעקוב אחריכם.

לפני שניגשים לפילוח הקהלים - אזהרה

רבים מכם מסתכלים על המאמר הזה ושואלים את עצמכם ''איך אפשר להכליל כך על כל פלטפורמת סושיאל מדיה'' אתם צודקים לגמרי - אי אפשר להכליל ולכל כלל (במיוחד בסושיאל מדיה) יש יוצא מן הכלל.

אבל אנחנו חייבים לצאת מנקודת מבט מכלילה (לאחר שחקרנו כמובן לעומק חקר קהלים) על מנת לנסות לפחות להגיע בול לקהל היעד שלנו, יכול להיות שנופתע במהלך הדרך ויכול להיות שלא, אבל המאמר הזה הולך לפרט קהלי יעד לפי עובדות ונתונים ולא לפי אינטואיציה - ממליצים להמשיך לקרוא.

ניהול עמוד אינסטגרם

החל מאפריל 2018 הוגדרה אינסטגרם כאחת מהרשתות החברתיות המובילות בישראל כשאחוז לא מבוטל מהמשתמשים בה הם צעירים מתחת לגיל 30.

אינסטגרם מדווחת כי צעירים בני 18-34 מהווים עד 32 אחוזים מכלל הגולשים באינסטגרם בישראל - נתון לא מפתיע ביחס לכך שאינסטגרם ''גדלה והתבגרה'' עם דור המילניאלז, ולתקופות הייתה האפליקציה הפופולרית ביותר בסושיאל מדיה.

אינסטגרם היא מדיום חזותי - כלומר, אין בה כמעט שימוש בטקסט (לפחות בפיצ'רים העיקריים שלה) ולכן לא נדרשת מיומנות כתיבה כדי לככב באינסטגרם. אבל, וזה אבל גדול - הקהל של אינסטגרם הוא קהל שאוהב אסתטיקה, מאוד, ואוהב חוקיות וויזואליה- לכן בהחלט ניתן לומר שאם המוצר שלכם הוא מוצר שמתאר חוויה מסוימת / מדובר במוצר פוטוגני, אינסטגרם זה הקטע שלו.

רוב המשתמשים (לא רוב גדול) באינסטגרם הן דווקא משתמשות (המין היפה בכל זאת) והגלישה באפליקציה הזו קורית בעיקר במובייל. ניהול עמוד אינסטגרם דורש שפה חזותית אחידה ותגובה מהירה לטרנדים - כבר אמרנו שתמונות באינסטגרם מקבלות כ23% מעורבות רבה יותר מאשר בחברתה פייסבוק?

ניהול עמודי פייסבוק

על מהפכת השימושים של פייסבוק אתם יכולים לקרוא בכל חור ביאנטרנט - מאפליקציה לשמירה על קשרים היא הפכה לאפליקציה לשימור קהילות, כתיבת בלוגים אישיים והפצת מידע ודעות.

הנתון המטורף ביותר שאנחנו יכולים לתת לכם על פייסבוק היא של75% מהישראלים יש חשבון בפייסבוק, ככל שעוברות השנים ואפליקציות נוספות משתלטות על הסושיאל מדיה הפופולאריות של פייסבוק יורדת, אבל ניתן לומר שפייסבוק הופכת מאפליקציה שיש בה הכל לאפליקציה עם ייעוד ספציפי - חומר אנושי כתוב.

המוצרים המתאימים לשיתוף בפייסבוק הם מוצרים כלליים מאוד שאינם נישתיים - כן, תוכלו לפרסם בקבוצות ייעודיות את המוצר הנישתי שלכם, אבל גם עם טירגוט מאוד ספציפי עדיין תגיעו לכמות אנשים גדולה מאוד.

אתם בטח חושבים לעצמכם ''למה שלא אגיע לקהלים גם שלא רלוונטיים אליי ומקסימום ארוויח קהל שלא ציפיתי לו?'' והתשובה היא אנטגוניזם, פרסום שלא מגיע לקהל היעד שלו מייצר אנטגוניזם ומיתוג עסקילא מקצועי. המלצה שלנו, פנו למנהל סושיאל מקצועי כל מה שקשור לטירגוט.

ובכל זאת, לא לכל עסק הפרסום בטיקטוק יכול להיות רלוונטי.

גילאי 16-24 מהווים 40% מהמשתמשים בטיקטוק , רוצים לומר, זו אפליקציה צעירה בטירוף. לא סתם כל התכנים שם מתעסקים בפער בין המילניאלז לדור הZ . נתון מפתיע הוא ש56 אחוז מהמשתמשים בטיקטוק הם גברים.

אז למי כן הפרסום בטיקטוק רלוונטי? לנותני שירות שיש להם ערך מוסף קליל, למוצרים לצעירים, למותגים שמפרסמים באמצעות כוכבי רשת וסושיאל מדיה ובעיקר למי שלא פוחד שיעתיקו ממנו רעיונות - אלגוריתם החשיפה בטיקטוק עובד קצת אחרת מבשאר הסושיאל מדיה, בטיקטוק מעסק אנונימי לגמרי אתם תוכלו להפוך לויראליים באמצעות סרטון מוצלח אחד.

מה שיכול לגרום להרבה מותגים / משתמשים / יוצרי תוכן אחרים לרכב על הטרנד שאתם יצרתם - ואת זה אף מנהל סושיאל לא יוכל למנוע, זה אפילו חוקי.

ניהול עמוד לינקדין

אם פייסבוק הוא טישרט וג'ינס אז לינקדין היא חליפה ועניבה. ברוכים הבאים לסושיאל מדיה של העולם העסקי.

נתוני השימוש בלינקדאין ישראל הם חסרים, משום שהפלטפורמה הזו לא מאוד הצליחה בישראל, הסיבה? אין לה תרגום לעברית.

אמיתי, אין ללינקדאין אופציה בעברית מה שמקשה על פוטנציאל המשתמשים שלה לגדול בארץ, ובנוסף, קהילות עסקים רבות לא צריכות את לינקדאין ובישראל הקהילות היחידות שמשתמשות בפלטפורמת הסושיאל מדיה הזו הן קהילות ההייטק, השיווק והפרסום והסטארט אפים הטכנולוגים.

למי כן מתאים לפרסם בלינקדאין? לאנשי עסקים, עובדי חברות הייטק, ואך ורק אם העסק שלכם משווק מוצר שרלוונטי לעולם העסקי - אם תפרסמו מוצר שלא קשור לעולם העסקי בלינקדאין אתם תראו כמו עוף מוזר בפלטפורמה הזו.

ניהול עמוד טוויטר

פחות נתעסק בטוויטר למרות שגם היא פלטפורמה בסושיאל מדיה לכל דבר ועניין, אבל אופציות הפרסום העסקי בטוויטר הן אופציות מוגבלות מאוד עקב הגבלת המילים בכל טוויט, נמליץ לכל בעלי העסקים לנסות פלטפורמות סושיאל מדיה אחרות.

ניהול ערוץ יוטיוב

אי אפשר לומר שניהול ערוץ יוטיוב עונה בדיוק על ההגדרה של ניהול עמודי סושיאל , גם כי מדובר במנוע חיפוש (השלישי בגודלו בעולם, הידעתם?) וגם כי בניגוד לשאר הסושיאל מדיה (האחיות פייסבוק ואינסטגרם לדוגמא) יוטיוב משויכת לגוגל, וכשאנחנו אומרים גוגל אתם אומרים קידום אורגני בגוגל! ולכן הרבה מאפשרויות הקידום האורגני בגוגל בהחלט תקפות גם על יוטיוב, מה שמועיל מאוד לקידום עסקים.

אבל התכנסנו לדבר על קהלים - יוטיוב מאפשרת כינוס קהלים על פי תאוריית הזנב הארוך (לא מכירים? בושה!) - תאוריית הזנב הארוך אומרת שיש פוטנציאל כלכלי ענק במוצרי נישה - ולכן, פרסום של מוצרים נישתיים לקהילות קטנות יושבת בול על יוטיוב.

לצורך העניין, אם הקהל שלכם הוא גרפיקאים מתחילים, סביר להניח שהם יגלשו הרבה בסרטוני HOW TO , בסרטונים האלו תוכלו ליצור מיתוג עסקי של כתובת מקצועית בנושא ''גרפיקה'', והקהל שלכם כבר יגיע אליכם בעצמו .

קצת מידע יבש: 62% מהגולשים ביוטיוב הם גברים , 70% מהצפיות ביוטיוב מתרחשות במובייל, ובכל דקה ביוטיוב עולה כמות תכנים שמספיקה לזמן צפיה של חודש. מטורף.

אם אתם עדיין מרגישים שלא החלטתם איפה לשווק את העסק שלכם, אנחנו באונליין שמונליין נשמח לסייע בחקר קהלים והבנת הצורך העסקי שלכם! בשביל זה יש לנו צוות סושיאל לא פחות ממדהים.