בניית אתרים היררכים

דף הביתהבלוג שלנובניית אתרים היררכים בניית אתרים היררכים
15/07/2021

אז לא, לא הגעתם למאמר שמדבר על דרגות בצבא ההגנה לישראל , אלא למאמר שמפרט עבורכם את כל הצעדים הנדרשים על מנת להדגיש אלמנט חשוב בבניית אתרים - היררכיה.

ההירככיה היא בעצם סדר החשיבות באתר, ואנחנו הולכים לגלות איך אנחנו מספרים לגוגל כבר בתהליך בניית האתרים מה הם העמודים החשובים לנו ואיך מייצרים באתר סדר פנימי.

היררכיה , כי לא כל העמודים נולדו שווים.

בניית אתרים מורכבים לרוב כוללת מאגר ענק של תכנים, שצריך לומר את האמת - אינם שווים בחשיבותם.

עמוד הבית לדוגמא תמיד יהיה יותר חשוב ממאמר שנדרשות 6 הקלקות כדי להגיע אליו, ועל כך עובדת בעצם ההיררכיה בבניית אתרים. כבר בשלב התכנון של האתר אנחנו צריכים להתחיל לחשוב מהן הקטגוריות / עמודים הכי רלוונטיים והכי נדרשים של האתר העסקי, אם מדובר בבניית אתרים שנועדו להציג תיק עבודות לדוגמא - המהות כאן היא העבודות.

אם מדובר בחנות אינטרנטית העמודים החשובים הם עמודי המוצרים ולא לשונית ''אודות העסק''.

שלב ראשון - חלוקה לקטגוריות.

גם אם העסק שלכם מתעסק בתחום הכי ספציפי וקטן שקיים בעולם, עדיין נדרש מכם לחלק את התכנים באתר לפי קטגוריות.

כשמדובר בבניית אתרים שהם מעין בלוג אפשר לחלק את התכנים לפי נושאים עליהם אתם מדברים (אם אתם בלוגרים שמתמחים בסיקור מסעדות אפשר לחלק את המאמרים והתכנים לפי ז'אנרים של אוכל, ואם אתם בלוגרים של החיים הפרטיים שלכם אפשר לחלק את האתר לפי שנים) .

השלב הזה הוא קריטי עבור בניית אתריםמשום שהוא גם מכניס את הצופה לסדר מסוים , ועבור בניית אתרים מורכבים חלוקה לקטגוריות מאוד מועילה בהקשר הזה, וחלוקה לקטגוריות גם עוזרת לגוגל להבין את הסדר הפנימי של האתר שלכם - איך יודעים שבחרתם קטגוריות נכונות בבניית אתרים?

הטיפ שלנו, הוא לראות שיש לפחות 4 תכנים משויכים לכל קטגוריה, אם לא הצלחתם לייצר או לשייך ארבעה תכנים לפחות, זה אומר שבחרתם קטגוריה שכנראה לא רלוונטי לבניית האתר שלכם.

חלוקה לקטגוריות בבניית אתרים חייבת להכיל בתוכה תוצרים תוכניים דומים: אי אפשר להכניס תחת לשונית ''קצת עלינו'' מאמר שמתעסק במחירים של השירות שלכם. הגולש שלכם (וגם גוגל) עלול להתבלבל והגולש עוד עלול לעזוב את האתר במהירות .

בבניית אתרים יש גם אלמנט פסיכולוגי, אנחנו מנסים לספר סיפור ולהוביל את הגולש דרך מסוימת, אם הדרך הזו תהיה רצופה מהמורות הגולש יבין מהר מאוד שאין לו מה לחפש באתר שלכם, וחבל , בניית אתרים דורשת השקעה רבה.

שלב שני - עומק

אחרי שחילקנו את התכנים באתר שלנו לקטגוריות ולשוניות, אנחנו צריכים להחליט מה רמת העומק בה אנחנו רוצים באתר שלנו.

עומק הוא בעצם כמות ההקלקות הנדרשות כדי להגיע לתוכן - מאמרים שנמצאים בעומק האתר יתויגו אוטומטית כפחות חשובים.

בניית אתרים יכולה בקלות ובמהירות להדרדר לעשרות לינקים לא רלוונטיים ולהפוך את בניית האתרים שלכם למבוך לא קטן, אנחנו ממליצים על לא יותר מחמש הקלקות על מנת להגיע לתוכן מסוים כי סביר להניח שהקורא לא יגיע אליו ביותר מחמש הקלקות.

שלב שלישי- פירורי לחם

פירורי לחם הם בעצם השורה הנחמדה הזו בתחילת העמוד שמראה לכם באיזה איזור אתם נמצאים באתר.

זה נראה בדרך כלל ככה: בלוג > בניית אתרים > בניית אתרים היררכיים - הכפתורים הללו לחיצים ואפשר לחזור אחורה ולעשות זום אאוט ללשונית יותר רחבה ממה שאתם נמצאים בה כרגע, אופציה כזו של פירורי לחם עושה לגולש את החיים קלים ומראה שהשקעתם מחשבה והיררכיה אמיתית בבניית אתרים.

תבינו, כשהאתר שלכם בנוי בדרך שבה הגולש מבין בקלות מהו המידע הכללי ומהו המידע הספציפי, באותה מידה גוגל מבין את זה, ו קידום אורגני בגוגל, ככותרת גג שמכילה בתוכה מושגים כמו מחקר מילות מפתח ואופטימיזציה, מבוסס כולו על תועלת למשתמש - שווה להשקיע בזה.

שלב רביעי - אפשרויות ניווט בבניית אתרים

מפה, לשוניות, שורת חיפוש - כל הפונקציות האלו עוזרות בעצם לבנות סדר חשיבות באתר.

אם אנחנו מדברים על בניית אתרים מורכבים אז אפשרויות הניווט הן קריטיות וחייבות להופיע בסרגל העליון של העמוד או בעמוד הבית, הדבר עוזר לגולש להתמצא אם הוא מחפש מאמר או פריט ספציפי - אלו תוספות שמאוד עוזרות לגולש להרגיש שקל לו לנווט באתר שלכם, ובהרבה מובנים כך נמדדת חווית משתמש בבניית אתרים.

עיצוב אתר בצורה היררכית - כל מעצב גרפי מתחיל יודע להדגיש את הדברים החשובים בתהליך בניית אתרים.

בין אם מדובר בהגדלה, יצירת לשוניות, מסגור ועוד שיטות רבות וטובות של עיצוב אתר. במקרה הזה, חשוב גם להדגיש בפני המעצב הגרפי שלכם מה הן הקטגוריות החשובות שבחרתם לטובת בניית האתרים שלכם בכדי לייצר חווית משתמש איכותית יותר.

שלא תחשבו שסיימנו כאן! יש עוד המון דרכים להציג היררכיה בבניית אתרים, זה ממש על קצה המזלג. רוצים לשמוע עוד? אולי כדאי שנעשה איזו שיחת טלפון, נספר לכם על טכניקת בניית האתרים שלנו, ואולי תמצאו פרטנרים איכותיים לבניית האתרים שלכם.