הסודות של אינסטגרם - איך להשתמש באינסטגרם Insights

דף הביתהבלוג שלנוהסודות של אינסטגרם - איך להשתמש באינסטגרם Insightsהסודות של אינסטגרם - איך להשתמש באינסטגרם Insights
15/08/2021

כל מנהלת סושיאל מתחילה כבר יודעת להגיד שאינסטגרם אינסייטס הוא כנראה החבר הכי טוב שלה, ובצדק. אינסטרם אינסייטס הוא פיצ'ר ששינה את כללי המשחק בכל הנוגע לניהול עמוד אינסטגרם.

חשוב לציין כאן מראש, שבכל ניהול עמודי הסושיאל נכון להיום יש אופציה דומה לאינסטגרם אינסייטס, אבל התכנסנו לדבר על אינסטגרם כפלטפורמה המובילה לשיווק ופרסום של עסקים - אז בואו נבהיר מה הפיצ'ר הזה נותן.

אינסטגרם אינסייטס הוא אופציה שפתוחה בפני עמודי אינסטגרם עסקיים (וכן, גם קריאייטורס - יוצרים). האופציה הזו נותנת לאדם שעוסק בניהול עמוד האינסטגרם העסקי שלו או של עסק אחר לו מנהל את העמוד, לראות נתונים וסטטיסטיקות על מה שקורה בחשבון האינסטגרם.

למי אינסטגרם אינסייטס רלוונטית?

לכל אדם שמעוניין להכיר את אופי השימוש בעמוד האינסטגרם שלו - בין אם מדובר במנהל סושיאל או מנהלת סושיאל, משפיענים, וגם אנשים מן השורה שמתעניינים באופי השימוש של העוקבים שלהם בפעילויות העמוד העסקי שלהם.

למה הסטטיסטיקות האלו מועילות?

אי אפשר לעסוק בניהול עמוד אינסטגרם על עיוור, ובכלל, כל ניהול עמודי הסושיאל לא יכולים להיות על עיוור. כמו בכל סוג אחר של ניהול, גם מנהל הסושיאל או מנהלת הסושיאל צריכים אמצעי בקרה כלשהו על הפעולות שהם מקיימים בעמוד העסקי.

את הבקרה הזו מקבלים דרך אינסטגרם אינסייטס - אינסטגרם בעצם אוספת את נתוני השימוש בעמוד האינסטגרם העסקי ומאחדת אותם בפיצ'ר שפרטיו קריאים מאוד ומובנים לכל גולש ברמה הבסיסית ביותר.

הסטטיסטיקות הללו מועילות מאוד לכל מי שעוסק יום או יומיים בניהול עמוד אינסטגרם - באמצעות הסטטיסטיקות של אינסטגרם אינסייטס אפשר להכיר את קהל היעד שלכם ולדעת להתאים לו תכנים מהרמה הבסיסית ביותר עד לרמה מתקדמת.

והדבר עובד גם לכיוון השלילי - מנהל סושיאל או מנהלת סושיאל יכולים ללמוד מאינסטגרם אינסייטס אילו תכנים / פעילויות לא עובדים , ועל אילו רעיונות לוותר.

מה גם, שאינסטגרם אינסייטס מאפשר לראות נתונים של תקופת זמן, זאת אומרת שגם אם עשיתם שינויי בעיצוב עמוד האינסטגרם העסקי שלכם -תוכלו לשאוב נתונים ולהסיק מסקנות מאינסטגרם אינסייטס גם בנוגע לשינוי הזה.

אילו נתונים אפשר לשאוב מאינסטגרם אינסייטס ואיך אפשר להשתמש בהם עבור ניהול עמוד האינסטגרם שלכם?

1. נתוני מגדר- ניהול עמוד אינסטגרם יכול בהחלט להיות עניין מגדרי, אם עמוד האינסטגרם העסקי שלכם מופנה לקהל יעד נשי לצורך העניין (או גברי, באותה המידה) , נתוני המגדר שלכם רלוונטיים עבורכם מאוד.

אם אתם שואפים לניהול עמוד אינסטגרם שמדבר אל שני המינים בהגדרה, ואתם מגלים דרך האינסטגרם אינסייטס שרוב קהל היעד שלכם הוא גברים , התוכן שלכם כנראה לא מדבר לנשים כלל וכלל ויש צורך לקיים איזשהו איזון.

נתוני המגדר רלוונטיים עבורכם רק כאשר אתם עושים מחקר קהל יעד - מחקר קהל יעד שכזה ימקד אתכם בקריאת הנתונים מאינסטגרם אינסייטס, כך שבאמת תוכלו להשתמש בהם כמו שצריך.

2. גיל - דרך אינסטגרם אינסייטס קיימת אפשרות לפילוח הגילאים הגולשים בעמוד האינסטגרם שלכם. בדומה למגדר, גם דרך מאגר הנתונים על פילוח הגילאים של הגולשים שלכם באינסטגרם אפשר להסיק הרבה מסקנות על ניהול עמוד האינסטגרם שלכם - אם אתם מכוונים לקהל יעד צעיר אבל מגיעים ליחס צפיות גדול של מבוגרים: משהו בתוכן הוא לא נכון.

יש תחושה שאינסטגרם היא פלטפורמה שרלוונטית לדור הY בלבד, ויש בזה מן האמת - רוב משתמשי הפלטפורמה הזו הם גולשים שנולדו עד שנת 1996 (את הצעירים ובני הנוער כנראה תמצאו בטיקטוק) , אבל עם תוכן מעולה תוכלו גם להגיע לבני נוער בפלטפורמה הזו.

בנוסף, יש מסקנות ''צדדיות'' שאפשר להגיע אליהן דרך נתוני הגיל, אלו כבר מסקנות יותר מתקדמות עבור מי שעוסק בניהול עמוד אינסטגרם עסקי: אם למשל, אתם מנהלים עמוד רציני שמיועד למבוגרים אבל רואים הרבה אינטראקציות מבני נוער , נסו לשאול את עצמכם מה הם עושים שם? האם יש מצב שהעמוד הוא מושא ללעג? ואולי ההפך, אולי המוצר שאתם מוכרים יכול להיות רלוונטי גם כלפי בני נוער?

השאלות האלו יעזרו לכם לדייק את התוכן שלכם עבור קהל היעד שלכם, ואם אתם מנהלים עמודים עצמאיים ולא מצליחים להגיע למסקנות דרך הנתונים באינסטגרם אינסייטס אנחנו ממליצים להתייעץ עם מנהל סושיאל או מנהלת סושיאל מנוסים.

3. שעות פעילות - כן, זה שוק. אתם ממש יכולים לדעת דרך אינסטגרם אינסייטס באילו שעות הגולשים שלכם מייצרים איתכם אינטראקציות.

מה זה אומר? אם תעלו תכנים בשעות בהם הגולשים שלכם גולשים באפליקציה, ככל הנראה תזכו למעורבות הרבה יותר גבוהה מאשר בשעה ספונטנית ביום. לשם כך מייצרים תזמונים.

מעורבות גולשים זה הכל בניהול עמוד אינסטגרם - אם העמוד שלכם יהיה סטטי, אין סיכוי שתצליחו לקדם את העמוד ברחבי האינסטגרם. מנהל סושיאל שמתעסק בעמוד אינסטגרם חדש ייתן פחות משמעות וכובד לשעות הפעילות, משום שככל שהעוקבים גדלים כך שעות הפעילות משתנות בהתאם.

לכן, אנחנו ממליצים להמתין לכמה מאות עוקבים ורק אז להסתכל על שעות הפעילות שלהן - על מנת לזהות את קהל היעד שלכם יותר מדויק - יותר עוקבים, יותר קל לזהות מגמות.

4. ימי פעילות - בדומה לשעות הפעילות, גם ימי הפעילות הן עניין. ההמלצה הכללית שלנו היא להעלות תוכן כל יום - אבל מובן לנו שבשגרת יומו של עסק אין אפשרות תמיד לעשות זאת. אינסטגרם אינסייטס נותנת לכם הצצה לימי הפעילות הרלוונטיים עבור הגולשים שלכם, על מנת שתעלו את הפוסטים בזמנים הנכונים לקהל היעד שלכם ותצליחו לייצר יותר מעורבות.

5. הפוסטים המוצלחים ביותר - דרך אינסטגרם אינסייטס תתאפשר לכם עוד פעולה מעניינת שתועיל עבור ניהול עמוד האינסטגרם שלכם , והיא לזהות מהם הפוסטים המצליחים ביותר שלכם שזכו להכי הרבה מעורבות. נתון זה כמובן מעודד עבורכם, משום שהוא מאפשר לכם לדייק את התוכן שלכם אפילו עוד יותר , לרמה של ''מה מעניין את העוקבים שלי''.

הנתון הזה משמעותי מאוד, מכיוון שהוא מראה את הייחודיות בכל פוסט ופוסט , ודרכו אפשר לזקק רעיונות לתכנים דומים או מתכתבים. אם בדרך כלל בניהול עמוד אינסטגרם אנחנו נוטים לחשוב על פוסט פיד כמאורע חגיגי / עוד תוספת צבעונית לעיצוב עמוד האינסטגרם העסקי שלנו , כאן יש לנו הזדמנות לתת לפוסט את המקום הנכון ביותר בשבילו - פלטפורמת תוכן.

6. הסטורי המצליחים ביותר- הסטורי המצליחים ביותר והפוסטים המצליחים ביותר הם שני דברים שונים לגמרי! אם הפיד הוא יותר מסורתי ויש לו כללים ברורים, לסטורי אין. סטורי יכול להיות הכל, והוא גם מגיע לתפוצה יותר רחבה. מעבר לכך, לפי הסטטיסטיקות סטורי משותף יותר בהודעות פרטיות מאשר פוסטים, כלומר, סטורי הוא הדרך שלכם להגיע לקהל יעד רחב יותר. נחמד לא ?

סטורי לא חייב להיות מקושר לעיצוב עמוד האינסטגרם העסקי שלכם, אבל בואו נאמר שאם תשקיעו בעיצוב ובנראות של הסטורי אתם תראו את הנתונים עולים באינסטגרם אינסייטס - לכן, לא לזלזל בעיצוב הסטורי.

7. אינטראקציות תוכן - אם כבר דיברנו על תוכן (כמו תמיד), דרך אינסטגרם אינסייטס תוכלו לראות גם את אינטראקציות התוכן שלכם - כלומר, מי הגיב, לייקק או שיתף את התוכן שלכם. נתון זה הוא קריטי עבור ניהול עמוד האינסטגרם שלכם מכיוון שדרכו אתם יכול לבחון לכמה מעורבות הגעתם.

אינטראקציות התוכן מורכבות מאינטראקציות של סטורי, רילז, פוסט , לייב וIGTV . בלשונית הזו, מנהל הסושיאל או מנהלת הסושיאל שלכם יוכלו לראות את הסטורים שהגיבו לכם עליהם הכי הרבה, את הפוסטים המוצלחים ביותר ועוד נתונים רבים וטובים על התכנים שהעליתם.

לסיכום - אם אתם מנהל או מנהלת סושיאל, בעלי עסקים או סתם אוהבים את העמוד הפרטי שלכם - אינסטגרם אינסייטס היא כלי שחובה להשתמש בו .

אנחנו ממליצים להכנס לאינסייטס מידי יום ובכל סוף שבוע, רק ככה תוכלו לדייק את התכנים שלכם ולהתאים אותם לקהל היעד אותו אתם מחפשים. הסיקו מסקנות ושאלו שאלות על התכנים המועלים בעמוד האינסטגרם שלכם, הפכו את ניהול עמוד האינסטגרם לניהול של ממש.

רק ככה תוכלו לצמוח עסקית דרך האינסטגרם, ואם אתם צריכים עזרה מקצועית (כן, גם בניהול עמודי סושיאל באופן כללי) אתם כמובן מוזמנים לפנות אלינו באונליין שמונליין , ונדאג לצוות אתכם למנהלי הסושיאל הנהדרים שלנו ☺