כמה זמן לוקח לבנות אתר?

דף הביתהבלוג שלנוכמה זמן לוקח לבנות אתר?כמה זמן לוקח לבנות אתר?
12/07/2021

כולם רוצים אתר אינטרנט, אבל לא כולם יודעים מה זה דורש. אין תשובה אחת לשאלה ''כמה זמן לוקחת בניית אתרים?''

הסיבה היא ש בניית אתרים היא תהליך מורכב ותלוי בשני גורמים: הלקוח וחברת בניית האתרים, וכן, גם טיב הקשר והתקשורת ביניהם. במאמר הבא ננסה לפרט לכם לעומק כמה זמן לוקח לבנות אתר אינטרנט.

בניית אתרים - מה התהליך?

1. הגדרת מטרות: על איזה צורך האתר הולך לענות?

2. הגדרת צורה: באיזו צורה הוא הולך לענות הצרכים האלו? (אם מדובר באתר שהמטרה שלו היא מכירת מוצרים= האם זו תהיה חנות? אם מדובר בבניית אתרים לעורכי דין= האם הולך להיות שם בלוג משפטי?)

3. הגדרת תפקידים ותחומי אחריות: בבניית אתרים נדרשת עבודת בניה ועבודת תחזוקה, מי אחראי על מה? למי קיימת גישה לגוף האתר? מי כותב את התכנים באתר? כל אלו הם חלק מהתהליך שעסק עובר כשעוסקים בבניית אתרים לעסק.

4. תכנות אתרים: התכל'ס, המעבר מדף ריק לעמוד אינטרנטי שיש בו פונקציות ואפשרויות.

5. עיצוב גרפי ועיצוב אתר: השפה העיצובית, האסתטיקה והפלטפורמה עליו יולבש התוכן, בדרך כלל יעוצב בהתאם לקו העיצובי והמיתוג העסקי של החברה.

6. כתיבת תוכן: השלב הסופי שאנחנו בונים באתר, בהתאם לצורה שבחרנו בסעיף 2.

בניית אתר בWIX או הקמת אתר וורדפרס - האם זה משפיע על הזמן?

התשובה היא כן! למי שהמילים האלו זרות לו: בניית אתר בWIX היא בעצם בניית אתר על בסיס פלטפורמת ''בחר וגרור''. וויקס היא מן ''אתר לבניית אתרים'' בו נותנים למשתמשים אפשרויות עיצוב קיימות ובניית אתרים בקוד סגור. הקמת אתר וויקס היא כביכול האופציה המהירה ביותר משום שלא מדובר פה בתכנות אלא בכלי שנגיש לכל משתמש, בדומה להקמת אתר וורדפרס מדובר באפשרות מהירה יותר כי בניית אתרים כאלו לא דורשת תכנות אתרים מעמיק, אלא שימוש בפלאג אינים (תוספים) חיצוניים. במקרה זה, לכל כלל יש יוצא מן הכלל משום שבניית אתרים מורכבים תיקח יותר זמן גם אם מדובר בבניית אתר בWIX או הקמת אתר וורדפרס.

בניית אתרים מורכבים - בהכרח לוקח יותר זמן?

גם כאן, התשובה היא כן. יש הבדל משמעותי אם מדובר בבניית אתרים סטטיים או בבניית אתרים אינטראקטיבים. אתרים סטטיים (כמו פורטפוליו לדוגמא) הם אתרים שיותר קל ומהיר לבנות, אבל בניית אתרים אינטראקטיביים היא הרבה יותר מורכבת ולוקחת יותר זמן - הוספת הפיצ'רים ובניית הרעיונות סביב האתר אלו דברים שלוקחים יותר זמן גם עבור מתכנתים מנוסים. (דוגמא לבניית אתרים מורכבים יותר הן חנויות אונליין שצריכות להכניס אלמנטים כמו הנחות ומבצעים, קופת תשלום, מערכת משתמשים וכו').

כמה עמודים?

מס' העמודים והאפשרויות באתר בהחלט משפיע על אורך התהליך של בניית אתרים. האתר הקצר ביותר (דף נחיתה) הוא עבודה די בסיסית שלא תדרוש זמן רב, אבל בניית אתרים מורכבים כמו אתרי מוסדות ממשלתיים או כשמדובר בבניית אתרים לעורכי דין שדורשים דפים רבים ייקחו יותר זמן מכיוון שנדרשים בהם יחסית יותר דפים - כל דף דורש כמובן עיצוב אתר, מחשבה על תוכן, תכנות אתריםוכו'.

רמת האבטחה באתר- כן, זה משנה.

בעוד רוב בעלי העסקים מסתכלים על אתר האינטרנט העסקי שלהם כאתר תמים ולא מזיק לגולשים, אנחנו כבר יודעים שאתר אינטרנט (כן, גם עסקי) יכול לשמש כדלת פתוחה עבור איסוף נתונים ואיסוף מידע. באתרים שדורשים פרטים מזהים או פרטי חשבון בנק יש להקפיד על רמת אבטחה גבוהה מאוד על מנת להעניק למשתמשים שלכם בטחון בגלישה באתר, וככל שרמת האבטחה באתר גבוהה יותר כך הזמן לבנות את האתר כמובן מתארך - בניגוד לפשרות אחרות שאפשר לעשות בתהליך של בניית אתרים כשמדובר באבטחת מידע אין פשרות, לפחות לא מבחינתנו.

איפיון ועיצוב - בשביל כבוד צריך לעבוד!

ברור שיותר קל לעצב אתר כשהעסק עובד על בסיס עיצובי מסוים או על בסיס מיתוג עסקי (צבעי הלוגו, הצבעים האהובים על הבת של המנכ''ל, מה שתבחרו בתכל'ס), וזה גם לוקח פחות זמן, אבל עיצוב ואסתטיקה הוא דבר שלוקח זמן, מכיוון שמדובר בפנים של העסק שלכם , כשאנחנו עוסקים בעיצוב אתר אנחנו נייצר כמה סקיצות וכמה רעיונות, ורק מתוכם נבחר - ככה עושים עיצוב אתרים מקצועי.

נו אז כמה זמן? כמו שכבר אמרנו, אין תשובה אחת. התהליך יכול לקחת חודש ויכול לקחת שנה וחצי, זה מאוד תלוי באופי האתר שלכם ובצרכים שנדרשים בו, רוצים לקבל טווח זמנים יותר מדויק? אנחנו מחכים לטלפון מכם!