כתיבת תוכן לקידום אתרים SEO

דף הביתהבלוג שלנוכתיבת תוכן לקידום אתרים SEOכתיבת תוכן לקידום אתרים SEO
22/07/2021

גדולים מאיתנו כבר סיפרו לכם שהתוכן הוא המלך - וגם אנחנו דואגים להזכיר לכם את זה אחת ליום, כי זו אכן האמת: בלי תוכן איכותי שום תוצר בדיגיטל לא יצליח להמריא.

אבל לא ידעתם עד כמה הוא מלך - הוא כל כך מלך שהוא אשכרה יכול להביא אתכם לעמוד הראשון של תוצאות החיפוש בגוגל, ישר על דרך המלך . (הבנתם? התוכן הוא המלך? דרך המלך? לא משנה).

אז מה זה בכלל קידום אתרים SEO ?

קידום אתרים SEO הוא בעצם שיטה של קידום אורגני (כלומר, טבעי) בגוגל - כל המטרה של המילים המפוצצות האלו היא לקדם אתכם בגוגל, והמשפט המפוצץ הזה בתכל'ס אומר - להביא את האתר העסקי שלכם לעמוד הראשון בתוצאות החיפוש בגוגל.

נפשט אפילו עוד קצת: כשאתם מחפשים משהו בגוגל באמצעות מילות חיפוש, סביר להניח שתמצאו את עצמכם מול עשרות עמודי תוצאות שלא תכנסו אליהם בחיים, זאת אומרת שהעמוד הכי חשוב בגוגל הוא עמוד תוצאות החיפוש הראשון. אין מצב שלא הבנתם עד עכשיו.

קידום אתרים SEO מתבסס על כמה עקרונות די פשוטים שמסתכמים למילה אחת: אופטימיזציה.

אופטימיזציה היא מכלול הפעולות שניתן לעשות על מנת להביא את האתר העסקי שלכם לאופטימום - לנקודה הכי טובה שלו. גוגל מגדיר את האופטימום שלכם ביחס למשתמש: עד כמה האתר שלכם נמצא מועיל למשתמש שגולש בו?

גוגל בוחן את האתר שלכם לפי מספר פרמטרים: עד כמה מהר האתר נטען? האם התוכן באתר מנוהל על פי נושאים? האם האתר קריא? והדבר הכי חשוב - האם האתר שלכם נותן מענה על מילות חיפוש של גולשים?

כתיבת תוכן לקידום אתרים SEO כוללת בתוכה מחקר מילות מפתח מעמיק אשר בעצם ממפה את מילות החיפוש הרלוונטיות לסוג השירות שהאתר שלכם מציע.

מחקר מילות מפתח שכזה בעצם נותן לכם אפשרות להגיע ישירות לידיים של הגולשים בגוגל, אבל איך?

השיטה פשוטה: אתם משלבים את מילות החיפוש שזיהיתם במחקר מילות המפתח שערכתם, בתכנים שיש לכם באתר. כך גוגל ידע לזהות שאתם אתר שרלוונטי לאותן מילות חיפוש.

אתם בטח חושבים ''אוקיי, אז מה הבעיה? בואו פשוט נפוצץ את האתר שלנו במלא מילות חיפוש ויאללה בלאגן מקום ראשון בגוגל'', אז לא, וגוגל אפילו מעניש עברייני דיגיטל כמוכם ☺ מה כן אפשר ואף צריך לעשות בכתיבת תוכן לקידום אתרים SEO?

לשלב מילות חיפוש באלגנטיות

לא חוכמה גדולה להפציץ את האתר במילות חיפוש כי גוגל מזהה שאין מאחוריהן היגיון טקסטואלי, בנוסף, צפיפות של מילות מפתח גם עלולה לפגוע באופטימיזציה של האתר שלכם - מכיוון שהן מראות לגוגל שכל מטרת האתר שלכם היא קידום אורגני, ועקב כך, הוא לא מסייע לגולש.

לחשוב על הקורא ולא על גוגל

מכאן אנחנו מגיעים למסקנה שכשאנחנו רוצים קידום אורגני, אנחנו לא יכולים להתמקד בקידום אורגני. אנחנו מתמקדים בגולש, ובכמה ערך אנחנו נותנים לקורא שלנו.

קידום אתרים SEO סובב כולו סביב הגולש ועד כמה האתר מועיל לו, ולכן האופטימיזציה לנצח תבחן את נקודת המבט של בונה האתר.

קידום אורגני בגוגל גם בוחן את זמן השהייה של הגולש באתר שלכם, אם האלגוריתם מזהה ''נשירה מהירה'' מהאתר שלכם ובריחת גולשים, הוא אוטומטית מסיק שלא הועלתם לגולש שלכם.

לדאוג שהתכנים יהיו קריאים

בהמשך לסעיף הקודם, אם המשפטים שאתם כותבים הם ארוכים מאוד, מסובכים מאוד או מנוסחים בצורה שגויה , כך הסיכוי שלכם להשיג קידום אורגני קטן.

כל עוד הגולש לא יבין את הטקסטים שאתם כותבים, לא משנה בכמה מילות חיפוש תשתמשו , לא תתקדמו.

בשורה התחתונה, ככל שהאתר שלכם יהיה מועיל יותר עבור המחפשים בגוגל, כך תצליחו להגיע לתוצאות קידום אתרים SEO גבוהות יותר .

טיפ קטן מאיתנו: הדרך הכי קלה בשבילכם להתקדם אורגנית בגוגל היא להיעזר בחברת קידום אתרים שיודעת לערוך אופטימיזציה בצורה הכי מקצועית שיש, ובשביל זה אנחנו כאן (: