מיתוג רע - יש דבר כזה?

דף הביתהבלוג שלנומיתוג רע - יש דבר כזה?מיתוג רע - יש דבר כזה?
29/07/2021

זה נשמע מוזר, הרי המילה עצמה ''מיתוג'' היא מילה שעבור עסקים רבים היא בית המקדש ומהווה את הדרך לכל דבר טוב שקיים בעולם העסקי.

נשאלת השאלה האם יש דבר כזה מיתוג עסקי רע, אם תשאלו אותנו- כן. מיתוג לעסק מטרתו להגדיל את המכירות / להפיץ את בשורת השירות לקהל היעד שלכם על ידי יצירת אימג' (חיובי) בעיני הלקוחות הפוטנציאליים שלכם.

לצורך העניין, חברת ספורט מוכרת בשם אדידס, לא צריכה לכתוב את השם שלה בכל מקום בו היא רוצה לפרסם, מספיקים לה שלושה פסים במרווח קבוע ומיד כולנו יודעים לענות שהמיתוג העסקי הזה שייך לאדידס.

כלומר, אדידס השקיעה במיתוג עסקי לא מתאמץ והצליחה להגיע לקהלי יעד רחבים בצורה מדהימה. מה היה קורה אם אדידס הייתה משנה את שלושת הפסים שלה והופכת אותם לפרח? האם המיתוג שלהם עדיין היה מספיק חזק? אי אפשר לדעת, אבל ללא ספק זה היה משפיע על המיתוג בצורה מסוימת.

אז מה יכול לגרום למיתוג שלכם להפוך למיתוג רע?

מיתוג שלא קשור למוצר

בואו לא נתבלבל, אפשר למתג עסק גם בצורה שלא קשורה ישירות למוצר - אך מיתוג עסקי שכזה יכול לבלבל את הלקוחות הפוטנציאלייים שלכם ולקשר את השם שלכם למוצרים אחרים, זה לא האפקט שאנחנו מחפשים.

הרי בסופו של דבר כל הרעיון של מיתוג לעסק הוא יצירת קשר חיובי בין האימג' למוצר, ואם אין מוצר נכון לקשר אליו את האימג', לא עשינו יותר מידי.

מיתוג שמקושר ערכים שליליים

גם זה קורה, לפעמים בחירת שם לחברה יכולה לסנדל את העסק שלכם, אבל לא רק שם. שימוש בסלוגן שמייצר אסוציאציה שלילית צובע את צבעי המותג שלכם, ויהיה לכם מאוד קשה לפרוץ את המחסום הזה.

שימוש גרוע בשם לחברה , סלוגן או אפילו פוסט סתמי בסושיאל מדיה יכולים להוביל אתכם למשבר מיתוגי (החברות הכי גדולות במשק כבר נכוו ממשבר שכזה) - זהו משבר אמון ביניכם לבין הלקוחות שלכם עקב פגיעה בהם / באג'נדה מסוימת.

מאוד מאוד קשה להתגבר על משבר שכזה ונדרשת התערבות איש מקצוע על מנת לחלץ אתכם ממנו.

מיתוג מועתק

זה לא חייב להיות בכוונה! אנחנו בונים מיתוג עסקי, מאפיינים, מנתחים, מייצרים תכנים וביום בהיר אחד אנחנו מגלים שמישהו כבר עשה את זה לפנינו.

מעבר לעניין המשפטי שבדבר, מיתוג עסקי שמועתק (במכוון או לא במכוון) משנה את קו המחשבה של הלקוחות שלכם מחיובי לשלילי: אתם מעתיקנים, ואולי אפילו מעתיקנים לא טובים, מבאס מאוד.

הטיפ שלנו? כשאתם בונים מיתוג לעסק , עשו גוגל קטן על הרעיונות ותראו אם מישהו כבר עשה זאת לפניכם, בתעשיות קטנות התופעה הזו מאוד נפוצה.

מיתוג לא פרופורציונלי

אנחנו לא סתם אומרים שמיתוג עסקי דורש השקעה רבה, חלק גדול מההשקעה הזו היא להבין את הפרופורציות של העסק: הגודל שלו כרגע ביחס לשוק, ולאן הוא עתיד להתפתח.

לצורך הדוגמא: אי אפשר שמכולת שכונתית תהיה ''חנות הקמעונאות הגדולה במזרח התיכון'' - אלא אם כן היא פיזית באמת הכי גדולה.

מיתוג לעסק שאינו עומד בפרופורציות הנכונות לו מייצר חוסר אמון בין העסק ללקוח, ואמון הוא אחד הגורמים המרכזיים להגדלת מכירות (במיוחד מכירות גדולות ומכירות אונליין).

לכן חשוב להקפיד על מיתוג עסקי שמתאים לגבולות של העסק שלכם , אחרת זו פשוט שמלה גדולה מידי על גוף של ילד.

מיתוג לא יציב

מיתוג עסקי הוא דרך. כדי לוודא שאתם צועדים בשביל הנכון , אתם חייבים לשמור על סוג של עקביות.

מיתוג שישתנה כל שני וחמישי מייצר מספר בעיות:

הראשונה היא משבר זהות - איך יזהו אתכם? השניה היא תחושת אי אמון - עסק שבוחר בדרך לא יציבה מייצר תחושה של עסק לא יציב ולא מקצועי. בכל הנוגע למיתוג לעסק עליכם להקפיד על מיתוג אחד שבו אתם פועלים בכל החזיתות - בין אם מדובר בסושיאל מדיה קידום ממומן או בקידום אורגני t, ולהקפיד על הדרך הזו לאורך זמן.

אז כן, אפשר לעשות מיתוג עסקי רע, זה לא כל כך קשה. אבל אנחנו רוצים לעשות מיתוג עסקי לא פחות ממעולה- לשם כך אנחנו ממליצים לכם להיעזר בצוות מקצועי שיוביל אתכם בדרך הנכונה וייצר לכם מיתוג מקורי שעשוי בטוב טעם, בקיצור, אנחנו זמינים.