מתחילים מחדש - מה קורה כשמשנים כיוון מיתוגי?

דף הביתהבלוג שלנומתחילים מחדש - מה קורה כשמשנים כיוון מיתוגי?מתחילים מחדש - מה קורה כשמשנים כיוון מיתוגי?
03/08/2021

משהו לא עובד. כבר תקופה שאתם רצים עם הרעיון המיתוגי שלכם שתחילה לגמרי הצליח ועשה את האפקט, והיום אתם מסתכלים אחורה ומבינים שהמיתוג הזה כבר לא רלוונטי.

השנים עשו את שלהן, ומה שהיה נראה לכם נכון פעם מבחינת מיתוג לעסק היום כבר נראה אחרת לגמרי, אז אתם צודקים, הגיע הזמן לשנות כיוון מיתוגי.

זה אולי נשמע קליל וסבבה אבל שינוי מיתוג לעסק יציב בפניכם הרבה דילמות ושאלות קשות על המותג שלכם, אנחנו כאן כדי לעזור לכם לצפות את השאלות האלו מראש, לפני שאתם מתעסקים במלאכת המיתוג.

מה השלבים / שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם בדרך לחידוש המיתוג העסקי שלכם?

למה אנחנו משנים את המיתוג?

קיימות שלל סיבות לשינוי של מיתוג עסקי: שינוי המיתוג עקב התחדשות החברה והתיישנות המיתוג, שינוי המיתוג עקב צמיחה של החברה והרחבתה לגבולות בין לאומיים, שינוי המיתוג עקב שינוי מטרת / שירות / אופי החברה, חידוד המיתוג עקב כניסתן של חברות נוספות לשוק, ושינוי מיתוג עסקי סתם כי בא לנו להתחדש.

אנחנו מתעקשים איתכם על הסיבה לשינוי המיתוג מכיוון שלרוב הסיבה הזו תהווה עמוד השדרה של המיתוג העסקי החדש, לדוגמא: אם המיתוג התיישן לאורך השנים אז המיתוג העסקי החדש יהיה מותאם לצבעי התקופה ולסטיילינג של התחום, אם נכנסו חברות חדשות לשוק והפכו למתחרות שלכם, כנראה שחבילת המיתוג לעסק תצטרך לייצר בולטות בשדה המקצועי בו אתם עובדים.

האם החברה עברה שלב משמעותי שצריך להכנס למיתוג העסקי ?

נאחל לכם שזה יקרה, כי לרוב מדובר בשינויים שטובים לעסק. אבל ברגע שחברה עוברת שינוי משמעותי כדוגמת: הנפקה, הגדלה של כמות העוקבים, קניית חברה אחרת, פתיחת שירות גדול חדש - זה כמובן צריך לבוא לידי ביטוי במיתוג לעסק. זו ההזדמנות ''לעדכן'' את המיתוג שלכם בהתאם לגודל האמיתי של העסק שלכם: אם התרחבתם לעוד סניפים בהחלט יש מקום לציין את זה, אם גייסתם צוות צעיר זו אחלה הזדמנות מיתוגית ועוד רעיונות רבים וטובים.

מה אנחנו משאירים מהמיתוג הישן?

קצת חבל לזרוק את הכל לפח, לפעמים המיתוג העסקי רק דורש חידוד קטן על מנת להוביל אתכם ליעד המיתוגי אליו תרצו להגיע, השאלה הזו גם מתבססת על מה היו ההישגים של המיתוג הקודם, למשל אם הלוגו שלכם היה מוצלח מאוד והצליח להגיע להרבה אנשים יהיה חבל מאוד לוותר עליו.

מיתוג עסקי הוא דרך כמו שאתם בוודאי יודעים, וחשוב לשמור את ההישגים שלו למרות שאנחנו רוצים לעשות שינוי.

איך נגרום ללקוחות שלנו להבין שאנחנו זה אנחנו

המיתוג שלנו בסופו של דבר יהיה הפנים שלנו, במידה וכבר היה לכם מיתוג עסקי קודם שמזוהה איתכם מאוד, ברגע שתחליפו מיתוג יכולות להתעורר שאלות מצד הלקוחות שלכם לגבי מי אתם.

החברות הגדולות (והנבונות) מצהירות בקול בדרך כלל על החלפת מיתוג בכל רחבי הנכסים הדיגיטליים שלהן ובפרופילי הרשתות החברתיות שלהן , מה שמייצר את הקשר והאמון אותו הלקוחות מחפשים, זה כמובן צעד חכם שאנחנו ממליצים עליו.

אם החלטנו לשמור אלמנטים מהמיתוג העסקי הקודם, זה יכול לשמר את הקשר עם הלקוחות והזהות שלכם כעסק.

מה הטרנדים בעולם התוכן שלכם?

בהנחה והחלטתם שאתם יוצאים למיתוג עסקי חדש, חשוב מאוד להתחבר לטרנדים בעולם התוכן שלכם.

בכל תקופה יש טרנד אחר (היום לדוגמא, הטרנד הוא מינימליזם ופשטות), החוכמה הגדולה באמת היא לחזות טרנדים עתידיים של מיתוג עסקי, כך תוכלו לוודא שהמיתוג שלכם נשאר רלוונטי לאורך זמן.

אם תרצו לחדש את המיתוג לעסק שלכם, אנחנו יותר מממליצים לשבת עם חברת מיתוג שתעזור לכם לענות על השאלות האלו, להרכיב לכם חבילת מיתוג עסקי ולעבור שלב שלב עד למיתוג העסקי החדש שלכם, תתחדשו ☺