ניהול עמוד אינסטגרם מחיר משתנה ביחס לתהליך

דף הביתהבלוג שלנוניהול עמוד אינסטגרם מחיר משתנה ביחס לתהליךניהול עמוד אינסטגרם מחיר משתנה ביחס לתהליך
02/07/2021

מי מכם שמתעניינים בסושיאל מדיהשואלים אותנו ''כמה עולה ניהול עמוד אינסטגרם'' ואנחנו חייבים להודות שזו שאלה ממש טריקית. במאמר הבא אנחנו הולכים לפרט בפניכם את כל הגורמים המשפיעים על עלות של ניהול עמוד אינסטגרם.

הגורם המרכזי

כמות פוסטים בפיד- כמות הפוסטים החודשית אותה אתם מתכננים להעלות לעמוד האינסטגרם העסקי שלכם משפיעה בהחלט על המחיר. כמות פוסטים מינימלית של חמישה פוסטים בחודש היא בעלת עלויות זניחות אך גם האפקט שלה על ויראליות, קידום אורגניועיצוב עמוד האינסטגרם הוא זניח באותה המידה.

בכל הקשור לניהול עמוד אינסטגרם מחיר הוא משמעותי אך לא העיקר - מכיוון שפוסטים באינסטגרם יכולים לייצר אפקט מאוד גדול בכל מה שקשור למעורבות גולשים, כך שייתכן שהמחיר בסופו של דבר ''יכסה את עצמו''.

אנחנו בכל מקרה ממליצים לפחות פעם בשבוע להעלות פוסט לעמוד האינסטגרם העסקי, אגב, סטורי זה סיפור אחר.

כמות סטוריז

יש נטיה לחשוב שניהול עמוד אינסטגרם מסתכם בלהעלות פוסט אחת לחודש ולשתף סטורי שאנשים אחרים תייגו את העמוד העסקי שלכם - זה כמובן לא נכון וגם עלול לפגוע במיתוג העסקי שלכם.

סטורי הוא הפיד החדש, והסטורי הוא הקובע - רוב התכנים שאנשים צורכים היום באינסטגרם הם דרך הסטורי, ולכן שווה מאוד להשקיע בסטורי ולבחור כן לקדם את עמוד האינסטגרם שלכם דרך סטורי.

אנחנו ממליצים (בשביל ניהול עמוד אינסטגרם איכותי כמובן) לפחות אחת ליומיים להעלות סטורי - וגם, בעדינות.

לא מעלים יותר מ4 סטורי ביום אחרת תחפרו לעוקב וניהול עמוד האינסטגרם שלכם יקרוס. כמות של סטוריז דורשת חשיבה קריאייטיבית בדיוק כמו פוסט לאינסטגרם ולכן לא יהיה הבדל מהותי מבחינת המחיר של פוסט למחיר של סטורי - שווה להשקיע גם וגם.

פילטרים מגניבים

הידעתם? משרדי דיגיטל וגם יוצרים עצמאיים יכולים לייצר לכם פילטר לסטורי!

פילטר לסטורי הוא דרך לתפוצה מאוד מהירה והגעה יחסית רחבה לקהלי יעד שלא חשבתם עליהם. אם הפילטר הוא חלק מהמיתוג העסקי שלכם זה יכול לעבוד בצורה מצוינת ולגמרי שווה את ההשקעה , אבל מבחינת מחיר, בניית פילטרים היא עבודה הרבה יותר מורכבת וארוכה- כך שהמחיר של פילטר יהיה גבוה בהרבה מפוסט רגיל שאתם רגילים להשקיע בו בניהול עמוד אינסטגרם.

עיצוב אינסטגרם

עיצוב אינסטגרם הוא שלב קצת יותר מורכב להבנה , הרבה פעמים מבחינת הלקוח אין הבנה עמוקה או ידע של כמה זמן לוקח לבנות קונספט עיצובי לאינסטגרם עסקי, והלבשתו על התוכן אותו נעלה לחשבון האינסטגרם.

בניהול עמוד אינסטגרם אישי אנחנו רגילים להיות ספונטניים יחסית עם התכנים שאנחנו מעלים, אבל ניהול עמוד אינסטגרם עסקי היא עולם אחר לגמרי, כמעט ואין ספונטניות :

הקונספט העיצובי מתוכנן מא' עד ת' ואין ממנו חריגות על ידי מעצב גרפי, בעל עסק שרוצה עמוד אינסטגרם מעוצב ואסתטי יצטרך לעבוד עם מעצב גרפי או משרדי דיגיטל שיודעים לתת שירות של עיצוב גרפי ולהבין שמדובר בתהליך לא מאוד זול - אפשר לומר שעיצוב אינסטגרם הוא העיצוב פנים של הנכס הדיגיטלי שלך. עיצוב גרפי שמותאם למיתוג העסקישלכם יכול להוביל ליצירת זהות דיגיטלית חזקה של העסק שלכם.

רמת העומק הקריאייטיבי

בכל מה שקשור לניהול עמוד אינסטגרם מחיר הניהול מושפע מאוד מרמת העומק הקריאייטיבי. פוסטים ''שטוחים'' שלא דורשים חשיבה יצירתית מיוחדת יכולים לעלות מעט מאוד אך גם התוצאה שלהם תהיה שטוחה - לא תהיה מעורבות, תהיה רק עקביות. אבל פוסטים תהליכיים שדורשים עומק יצירתי וחשיבה מעמיקה יכולים לעלות יותר ולייצר אימפקט ומעורבות גבוהה יותר באינסטגרם .

דוגמאות לפוסטים ברמת עומק גבוהה: פינות מיוחדות, יוזמות, פוסטים שיושבים על תובנה או חקר מעמיק וקונספטים - כל הדברים האלו לוקחים זמן והעסקה של איש קריאייטיב מקצועי, ומשום כך הם גם עולים יותר.

בניית קונספט סביב ניהול עמוד האינסטגרם שלכם יכול גם מאוד לתרום למיתוג העסקי שלכם ולמתג אתכם כ''אוטוריטות מקצועיות'' בתחום העיסוק שלכם.

ימי הפקה וצילום

עקב היותה של אינסטגרם פלטפורמה ויזואלית, ניהול עמוד אינסטגרם דורש גם חשיבה יצירתית ויצירת סרטונים / הפקות מצולמות.

העוקב שלנו ישתעמם אם נעלה כל פעם אותה תמונה בוורסיה אחרת, ולכן אפילו דרך פיצ'רים כמו סטורי, IGTV וreels אפשר להגדיל את המעורבות בעמוד האינסטגרם שלכם.

אבל, אנחנו ממש לא רוצים שהתוכן יהיה חובבני (ואם אתם כבר עוסקים ומכירים קצת ניהול עמוד אינסטגרם עסקי אתם כבר יודעים איזה נזק ניהול עמוד אינסטגרם חובבני יכול לעשות ) ולכן אנחנו נשקיע באנשי מקצוע שיגיעו לימי הפקה וצילום - דבר שעולה יותר.

המחיר של ימי הפקה וצילום הוא גם מחיר גבוה יותר עקב הזמן שהדבר דורש - צילום הוא יום ארוך, עריכה היא עבודה קפדנית וארוכה , מה שמשפיע כמובן על מחיר התוצר הסופי.

דגש חשוב- אם אין לכם תוכן מעניין או סיפור מעניין לספר דרך וידיאו או אימג', אולי אינסטגרם זו פחות הפלטפורמה שלכם, וההשקעה הזו לא תשתלם לכם. אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם משרדי הדיגיטל שאתם עובדים איתם (אם אתם לא עובדים עם משרדי דיגיטל אז אנחנו נשמח להיות הראשונים) ולראות האם האופציה של יום הפקה רלוונטית לניהול עמוד האינסטגרם שלכם, שם גם תקבלו הצעת מחיר מדויקת יותר.

לסיכום: לכל סוג של ניהול עמוד אינסטגרם מחיר שונה, והוא בעיקר תלוי בסוג התכנים, האופי וההשקעה שאתם מוכנים להשקיע בניהול עמוד האינסטגרם שלכם - אם אתם רוצים להתייעץ איתנו על איזה סוג פלטפורמה דיגיטלית מתאימה לכם, אנחנו באונליין שמונליין יותר מנשמח לעזור.