ניהול קהילה בסושיאל מדיה - בואו נפצח את זה

דף הביתהבלוג שלנוניהול קהילה בסושיאל מדיה - בואו נפצח את זהניהול קהילה בסושיאל מדיה - בואו נפצח את זה
01/07/2021

כולנו לוקחים חלק בקהילה מסוימת - בין אם במודע ובין אם לא: קהילת חובבי וויסקי, קהילת נשים בדיגיטל או אפילו קהילת היהדות. אבל מה קורה בעולם שבו הקהילות הופכות להיות דיגיטליות ולא בהכרח פיזיות? בדיוק בשביל זה אנחנו מציגים לכם את המושג ''קהילת סושיאל מדיה''.

מה ההגדרה של קהילה?

קהילה היא קבוצת אנשים בעלי תחומי עניין משותפים / רקע אישי משותף הפועלים לטובת קידום אג'נדה מסוימת המחברת את כולם יחדיו. בסושיאל מדיה קהילות הפכו להיות מן דבר שבשגרה - דוגמא שמשתלטת על ישראל בשנים האחרונות היא קהילת ''מאמאצחיק''- קהילה של אמהות (מעל 500 אלף נשים!!) שמקדמת אג'נדה של כנות, פתיחות והומור ללא שיפוטיות, מהצד הגברי נותנת בראש קהילת ''אבא פגום'' שמזמן פרצה את גבולות הסושיאל מדיה והתקדמה גם לעולם הפיזי.

למה לנו להתקהל?

בשתי מילים : תחושת שייכות. התחושה הזו שאנחנו כל כך כמהים להרגיש - לא להיות לבד, צורך בסיסי אנושי שבשנים האחרונות נדמה שרק הולך ומתחזק. כניסתה של הסושיאל מדיה והפיכתה לחלק מרכזי בחיים שלנו דווקא חיזקה את הצורך הזה וגרמה לאנשים להתקהל בצורה מאסיבית ולהתאגד סביב נושאים רבים. המרחק הפיזי שהסושיאל מדיה יצרה בין אנשים הוביל לרצון חזק יותר להתקרב דרך הסושיאל מדיה, מה שבחמש השנים האחרונות הוביל לשיא ברשתות החברתיות: פריחתן של קהילות הדיגיטל.

מה הפלטפורמה הנכונה ליצירת קהילה?

אם בעבר קהילות היו מתאגדות במקומות פיזיים, היום הקהילות מתאגדות בסושיאל מדיה, ואם לומר את האמת, בעיקר בעיקר בפייסבוק. צריך לשים דגש חשוב: ניהול עמודי פייסבוק הוא עולם מרתק אבל אחר במטרתו ובמהות שלו, ניהול קהילה בפייסבוק דורש מיומנויות אחרות לגמרי. בגלל שקהילות פייסבוק הן סושיאל מדיה שמבוססת על שיח, פלטפורמות כמו אינסטגרם וטיק טוק קצת פחות קולעות למטרה כאן, לינקדין ופייסבוק לעומתן הן פלטפורמות דיגיטליות שיכולות להצליח בענק בניהול קהילה.

למה שבעלי עסקים ינהלו קהילה בפייסבוק?

ניהול קהילה הוא השקעה, צריך לומר זאת בקול רם. הוא דורש זמן, הבנה אנושית ויצירתיות רבה. אבל, וזה אבל גדול מאוד - מי שמשחק אותה בניהול קהילת פייסבוק ישחק אותה גם במיתוג לעסק. הסיבה שניהול קהילה תורמת למיתוג לעסק היא שברגע שקהילה ''מתפוצצת'' בסושיאל מדיה , אתם (כלומר, בעלי העסקים) הופכים לאוטוריטות, ומיד אתם מתויגים כגורם נגיש, אנושי ומקצועי בנושא בה הקהילה עוסקת. אגב, אף אחד לא אמר שאתם צריכים להיות אלו שפיזית כותבים את הפוסטים בקהילה - מנהל סושיאל או מנהלת סושיאל יכולים לעשות זאת בקלות עם הדרכה נכונה מטעמכם.

לאיזה סוג של עסקים מתאים לפתוח קהילת פייסבוק?

1. לעסקים שמכוונים לקהל רחב עם אג'נדה ייחודית : עמותות, עסקים מסחריים שמקדמים מוצרים עבור קבוצה ספציפית רחבה באוכלוסיה ולעסקים שיכולים לתת הדרכה / ערך מוסף לקהל היעד שלהם בצורה פרטית.

2. לעסקים שרוצים לקדם את העסק בסושיאל מדיה:text: מלבד קידום אתרים אורגניבגוגל , ניתן לקדם גם אורגנית דרך הסושיאל מדיה. בקהילה מצליחה, אפשר לקשר כל פוסט לאתר האישי של העסק שלכם מה שיוביל להגדלה בכניסות לאתר שלכם, שכולן מכילות את קהל היעד המדויק לכם.

3. לעסקים שמחפשים תקשורת אישית עם הלקוחות שלהם: אם אתם עסק ''פתוח'' שרוצה לחוות תקשורת דו כיוונית ולשמוע את דעתם של הלקוחות שלכם, ניהול קהילה זו אחלה אופציה בשבילכם. הרעיון של תקשורת בין אישית ישירה עם הלקוח יכול בהחלט לתרום לכם למיתוג העסקי - אתם מייצרים את התחושה שאפשר לדבר איתכם.

4. לעסקים שניהול עמוד אינסטגרם / ניהול עמוד לינקדאין / ניהול עמודי פייסבוק פשוט לא מספיק להם - אם האימפקט של פלטפורמות אחרות בסושיאל מדיה לא מספיק לכם ואתם מרגישים שאתם לא מצליחים לייצר מעורבות ומיתוג עסקי מספיק טוב בהן, ניהול קהילת פייסבוק עם תכנים בסגנון קצת אחר מפלטפורמות אחרות יכולה לפרוץ את הסכר הזה ויכולה גם להגדיל מעורבות בנכסים דיגיטליים אחרים שאתם מחזיקים.

מהם התכנים המתאימים עבור קהילת פייסבוק?

קהילת פייסבוק טובה אינה צוות בידור - כל הרעיון בקהילה בסושיאל מדיה היא לגרום לקהל שלכם להפעיל את עצמו ולייצר מעורבות בנכס הדיגיטלי שלכם. כן, בהתחלה תצטרכו להפעיל את הקהל שלכם: לתת להם תכנים לדבר עליהם, אבל רק כדי שהם ''יקלטו את הקטע'' של הקהילה. אנחנו ממליצים על תכנים ''רכים'' שלא דורשים מהקהל שלכם יותר מידי (זה מאפיין משמעותי של סושיאל מדיה - גלוש מבלי להתאמץ) - דוגמא לתוכן רך למשל הם סקרים , מכיוון שהם דורשים חשיבה ותגובה מהירה, ולא מכבידים על הגולש. אבל, וזה אבל גדול שרלוונטי לכל פלטפורמה בסושיאל מדיה - גרו את הקהל שלכם גם להגיב, צרו סקר שיש מספיק מה לומר עליו כדי לנמק את הבחירה של הקהל בכל אופציה, ובכך תגדילו מעורבות. שימו לב שהתכנים שאתם מעלים לוקחים חלק בלתי נפרד במיתוג העסקי שלכם , אם תעלו תכנים שנויים מידי במחלוקת עבור קהל היעד שלכם אתם עלולים לאבד לקוחות ולפגוע במותג.

אז מאיפה מתחילים?

מתחילים בשיחת טלפון אלינו, אנחנו נצמיד לכם מנהל סושיאל או מנהלת סושיאל שהכי יתאימו לכם וידעו לאפיין את הקהל שלכם, מנהלי הסושיאל מדיה שלנו באונליין שמונליין יסייעו לכם ביצירת תכנים ובתפעול הקהילה הדיגיטלית שלכם - יהיה מהמם, אנחנו מחכים!