קידום אורגני מול קידום ממומן - מה מתאים לעסק שלי?

דף הביתהבלוג שלנוקידום אורגני מול קידום ממומן - מה מתאים לעסק שלי?קידום אורגני מול קידום ממומן - מה מתאים לעסק שלי?
14/06/2021

אם אתם מרגישים שאתם צריכים בוסט לעסק - הלידים מנומנמים, הרכישות תקועות , המוצר החדש לא עושה את האפקט על בסיס הלקוחות הקיימים והלקוחות הקיימים לא מספיקים לכם- אם הסיטואציה הזו מוכרת לכם כנראה שאתם צריכים להתחיל לחשוב על קידום אתרים מקצועי.

המושג הזה ''קידום אתרים מקצועי''הוא מושג קצת מעורפל עבור בעל העסק הממוצע, אתם יודעים שיש דבר כזה ויודעים לתאר אותו בגדול, אבל מכאן והלאה? מה לכם ולזה.

בשביל זה אנחנו כאן, אבל השלב הראשון לפני שגולשים לאיך עושים קידום אתרים באינטרנט , הוא שלב ההחלטה, האם קידום ממומן מתאים לי? אולי דווקא אורגני? אולי השילוב בין שני הסוגים ייתן לי את האפקט שאני רוצה? אז בואו נתחיל לקבל החלטה ונבין את המושגים:

קידום אתרים ממומן - (PPC) הוא קידום של מודעות תוכן שמבוסס על תשלום , קידום ממומן לרוב יופיע עם תיוג ''ממומן'', והוא שיטה די פופולארית בתחום הזה של קידום אתרים באנטרנט.

הקידום הממומן יופיע בעמוד הראשון של גוגל בתוצאות החיפוש, אבל קידום ממומן לא שייך רק לגוגל, אלא גם לרשתות חברתיות כמו אינסטגרם, פייסבוק טיקטוק וכו' .

היתרון בשיטה הזו, בשונה מקידום אתרים אורגני בגוגל , היא שהיא מביאה תוצאות זמניות ומיידיות, כלומר: בעל העסק מגדיר את התקופה בה הוא רוצה לקדם את האתר (יכול להיעזר בחברות קידום אתרים) , המודעה מתפרסמת בהתאם לטירגוט הקהל (פילוח קהלי היעד שבעל העסק או חברת קידום האתרים הגדירו), ובום, התוצאות מתחילות להגיע.

מהבחינה הזו, קידום אתרים מקצועי וקידום ממומן בפרט הם מה שנקרא ''בנג וגמרנו''.

קידום אתרים אורגני- קידום אורגני הוא בעצם קידום מבוסס תוכן, קידום אורגני בגוגל בעצם ממפה את האתרים הרלוונטיים ללקוח על פי מילות חיפוש שהלקוח חיפש - חברות קידום אתרים בעצם מבצעות מחקר מילות מפתח ובעצם בודק מה החיפושים הכי מתאימים כדי להגיע לאתר שלכם.

ואז גוגל עושה את הקסמים שלו ואם הוא מוצא אתר שמספיק רלוונטי ומועיל ללקוח הוא מציע לו אותו בתוצאות החיפוש הראשונות.

קידום אורגני בגוגל (אגב, נקרא גם קידום אתרים SEO) הוא תהליך שלוקח יותר זמן כי במובן מסוים יש פה פיצוח של המערכות של גוגל - ולפצח פלטפורמה ענקית כמו גוגל זו משימה שדורשת ייסודיות, השקעה ומקצועיות, לכן אנו ממליצים לפנות לסוכנות דיגיטל או לחברת קידום אתרים.

אז מה מתאים לי? קידום ממומן או קידום אורגני בגוגל?

מה המוצר שלכם מציע? האם המוצר שלכם מציע שירות שלהציע אותו במודעה ממומנת יעלה את ערך המוצר או יוריד את ערכו? יש מוצרים שלא מתאימים לרכישה דרך מודעות, לדוגמא: ספר שעוסק במחקר - על בסיס מה נלחץ על המודעה? איך נדע שהחוקר יודע על מה הוא מדבר? למוצר כזה, קידום אורגני בגוגל זו השיטה המתאימה.

אלמנט נוסף שצריך לחשוב עליו הוא השאלה האם המוצר שלנו הוא מוצר להמונים או מוצר בוטיק? בדרך כלל, מוצרים להמונים עובדים מעולה עם קידום ממומן, ומוצרי בוטיק / נישה שצריכים למצוא את קהל היעד הספציפי שלהם על פי מילות חיפוש, יוכלו להציג תוצאות מעולות מקידום אתרים אורגני בגוגל.

למה לא גם וגם?

באמת למה לא? בדרך כלל כשמחליטים לשלב בין קידום ממומן לקידום אורגני בגוגל מגיעים לתוצאות יפות מאוד, אבל הרעיון הזה נתקל במכשולים: קידום ממומן, לאורך כמה זמן אנחנו פורסים את זה?

קידום אתרים SEO - איך בכלל עושים את זה? וכמה עולה קידום אתרים? נגלה לכם סוד, החברות הגדולות מזמן הבינו שהם צריכים גם וגם, ובעזרת חברת קידום אתרים או סוכנות דיגיטל טובה הדרך תתבהר לכם ותוכלו להנות משני העולמות של קידום אתרים באנטרנט.

במידה ואתם צריכים להחליט מבין השניים - אנחנו ללא ספק ממליצים על קידום אורגני, זו שיטת קידום האתרים המומלצת ביותר מבחינתנו מכיוון שהיא אשכרה מדייקת את התוכן שלכם לקהל שלכם ובאמת עוזרת לפתח את העסק שלכם! ועל הדרך גם מקבלת צ'ופר מגוגל של מקומות ראשונים בחיפוש.

לא רוצה סוכנות דיגיטל, רוצה לעשות לבד

אפשרי בהחלט, אם יש לכם את הזמן ואת הכוח להכנס לעולם המופלא של קידום אתרים בגוגל אתם יכולים לגמרי לעשות את זה. מהניסיון שלנו, רוב בעלי העסקים לא מחזיקים בכל כך הרבה זמן פנוי כדי ללמוד ☺ לכן אנחנו ממליצים לכם ליצור קשר עם חברת קידום אתרים שהיא החברה הכי טובה של גוגל ותדע להגיד לכם הכל עליו, כמונו

נשמע לכם טוב? גם לנו, לחצוכאן ונפטפט עוד קצת על איך לקדם אתכם צוות אונליין שמונליין.