שיווק אורגני, seo, קידום אתרים- כל מה שאתם צריכים לדעת

דף הביתהבלוג שלנושיווק אורגני, seo, קידום אתרים- כל מה שאתם צריכים לדעת שיווק אורגני, seo, קידום אתרים- כל מה שאתם צריכים לדעת
19/05/2021

כל בעל עסק כיום יודע ששיווק דיגיטלי הוא קריטי להצלחת העסק. לכן, לכל עסק שמכבד את עצמו יש אתר. עסקים קטנים, גדולים, בוטיקים, חברות ענק, כולם נמצאים באינטרנט ומתחרים על תשומת ליבם של הלקוחות הפוטנציאליים.

אתם בעלי עסק? יש לכם אתר? נהדר! עכשיו איך גורמים לאנשים אשכרה להיכנס אליו?

בניית אתר יפה וידידותי זה חשוב מאוד, אבל לא מספיק.

על מנת שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם באמת יגיעו אליו ולא לאתרים המתחרים, עליכם לעשות תהליך שנקרא קידום אתרים. החלק העיקרי בקידום אתרים הוא הקידום של האתר שלכם בגוגל.

בעולמנו, כשאדם מחפש לרכוש מוצר או שירות, מה הוא עושה? נכנס לגוגל ומקליד מה שהוא מחפש. תהליך קידום האתר שלכם יגרום לכך שכאשר אדם מחפש את השירות שאתם מציעים, האתר שלכם יופיע בתוצאות הראשונות בדף החיפוש.

קידום אתרים מתחלק לשתי דרכים מרכזיות. אפשר לשלם כסף לגוגל, עבור פרסומת, כך שבעת הקלדת המילים הרלוונטיות במנוע החיפוש האתר שלכם יופיע בראש העמוד (מסומן כפרסומת, לכן אנשים רבים דווקא נמנעים מלהיכנס לאתרים אלה). תוצאות אלה נקראות תוצאות ממומנות. הדרך השנייה, עליה אנחנו באונליין שמונליין ממליצים, נקראת seo, או בעברית: שיווק אורגני

מה זה seo ?

משמעות ראשי התיבות seo היא Search Engine Optimization , שזה, בתרגום חופשי, אופטימיזציה עובר מנועי חיפוש. ובשפה של בני אדם: לגרום לגוגל לאהוב את האתר שלכם.

זו המשמעות של שיווק אורגני. גוגל מדרג את האתרים הטובים ביותר בעיניו על סקאלה של בין אחד למאה.

את האתרים הטובים ביותר הוא ממקם ראשונים בתוצאות החיפוש כאשר מחפשי את המוצר או השירות הרלוונטיים. על מנת לגרום לגוגל לאהוב את האתר שלכם, עליכם לעשות פעולות שונות שיתאימו את האתר לדרישות של גוגל. סך הפעולות הללו נקרא SEO.

איך עובד seo?

על מנת לבצע שיווק אורגני מוצלח, יש להתייחס לכמה פרמטרים, להם נרצה לעשות אופטימיזציה, להתאים לדרישות של גוגל, כך שנהפוך למועדפים עליו מבין המתחרים שלנו. ישנם פרמטרים רבים מאוד, ריכזנו לכם את העיקריים.

קוד - עלינו לעשות אופטימיזציה לקוד האתר. בתוך הקוד ישנם שני דברים חשובים מאוד, אליהם גוגל מתייחס.

א- כותרות Head. בקוד ישנו מושג שנקראH 1 שמסמן את הכותרת, H2 שמסמן את כותרת המשנה, והלאה, אפר לחלק לכמה כותרות שרוצים. גוגל אוהב אתרים מסודרים. לכן, כדי שהוא ידרג את האתר שלכם גבוה, כדאי להשתמש בפונקציות אלה בקוד על מנת להגדיר את המבנה של האתר.

ב- מהירות טעינה. גוגל רוצה לקדם אתרים שעולים מהר. לכן, כאשר כותבים את הקוד, יש לוודא שזמן טעינת האתר יהיה המהיר ביותר. ישנם קריטריונים מוגדרים של גוגל למהירות האתר ויש לעבוד לפיהם.

על מנת לדעת אם הקוד שלכם מותאם לגוגל, אתם יכולים לקבל מגוגל דוח שמפרט מה בדיוק הבעיות שלו עם הקוד שלכם. חשוב מאוד להתייחס לבעיות ולתקן אותן.

מבנה - גוגל רוצה להעניק למשתמשים חוויה טובה. לכן, הוא יקדם אתרים ידידותיים למשתמש. למבנה האתר חשיבות גדולה בחוויית המשתמש. מבנה נכון הוא כזה שיש בו היררכיה ברורה (חלוקה לנושאים, כותרות, תתי כותרות, וכו'). בנוסף, יש לוודא שהגולש יוכל לנווט באתר שלכם בקלות.

פרמטר חשוב נוסף בהתאמת המבנה הוא מפות האתר. ישנה מפה לגולש, כמו תפריט, דרכה הוא יכול להגיע לאיזורים השונים באתר. ישנה מפה נוספת, שהיא עבור גוגל בלבד.

באמצעות מפה זו אתם מגדירים לגוגל את ההיררכיה של האתר שלכם, מסמנים לו מה קריטי ומה פחות, נפטרים מדברים מיותרים, ועוד.

תוכן - על מנת לנצל את ה SEO, עליכם להשתמש בתוכן. מה זאת אומרת תוכן? כל המילים שכתובות באתר שלכם בכל דף, ובבלוג שלכם. ישנם כמה פרמטרים אליהם צריך להתייחס בכתיבת התוכן.

א- מילות המפתח. מילות המפתח הן בעצם מה שהלקוח הפוטנציאלי שלכם מקליד בגוגל. ניתן לנתח אילו מילות חיפוש רלוונטיות הן הנפוצות ביותר, ולהשתמש בהן. גוגל קורא את התוכן שאתם מעלים, מזהה את מילות המפתח האלה, ומקשר אותן לחיפוש של הלקוח הפוטנציאלי. ככל שהשימוש במילות המפתח יהיה מוצלח יותר, כך תדורגו גבוהה יותר, והאתר שלכם יופיע במקומות הראשונים. חשוב לשלב את מילות המפתח לאורך כל הטקסט בצורה אחידה, להשתמש בהן בכותרות, ובפסקה הראשונה. ישנן מילים שיש עליהן יותר תחרות, כלומר הן פופולריות ואתרים רבים משתמשים בהן. לכן כדאי להתמקד בהן ולדאוג שאתם תהיו ממוקמים גבוה יותר מהמתחרים.

ב- מבנה התוכן. כפי שכבר הבנתם, גוגל אוהב סדר. חשוב לוודא שאנחנו לא מעלים סתם גושי טקסט. חשוב לסדר את הטקסט שלנו עם כותרות, פסקאות, סימני פיסוק, ועוד.

קישורים - גוגל רוצה להבין מי הילד הכי פופולרי בכיתה (בכיתה של אתרים, כן?). כדי להבין את זה, הוא בודק את איזה אתר מפרסמים הכי הרבה באתרים אחרים. באתרים רבים ישנם לינקים לאתרים אחרים (אפשר לקנות לינקים כאלה). ככל שיותר עסקים גדולים ומוצלחים מפנים לאתר שלך, כך הדירוג שלך יעלה.

שיווק אורגני - הטעויות הגדולות. לא כדאי להרגיז את גוגל..

גוגל החכם שלנו לא אוהב שמנצלים אותו ואת האלגוריתם שלו לרעה. לכן, אם תנסו להתחכם, זה ייפגע בעסק שלכם, תדורגו נמוך, או אפילו תיחסמו.

למשל, אתם כבר יודעים ששילוב מילות חיפוש בתוכן שלכם הוא חשוב.

אבל צריך לעשות זאת בצורה נכונה ומקצועית. אם אתם פותחים דף נסתר באתר ופשוט כותבים בו אלפי פעמים את מאות החיפוש, גוגל יעלה על זה במוקדם או במאוחר, ובואו נגיד שהוא מאוד לא יאהב את זה, ואתם תצנחו בדירוג.

דוגמה נוספת היא שימוש שגוי בקישורים. נכון, ככל שיותר אתרים מפנים לאתר שלכם באמצעות קישור, הדירוג שלכם יעלה. אבל הקישורים הללו צריכים להופיע במקומות שהם אשכרה רלוונטיים לתחום העיסוק והתוכן שלכם. אם סתם תקנו לינקים שיופיעו בכל מיני אתרים שבכלל לא קשורים למה שאתם עושים, גוגל ישים לב, ולא משנה כמה הפניות יהיו לכם, זה לא יעזור.

אז איך מייצרים SEO איכותי?

למרות ששיווק אורגני נשמע פשוט, צריך לעשות אותו נכון. לכן, מומלץ להיעזר במומחי SEO. סוכנות דיגיטל שמתמחה בשיווק אורגני תדע איך לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, שתביא תוצאות לטווח הארוך, לא סתם זבנג וגמרנו. יש להכיר לעומק את השיטות של גוגל, ההעדפות שלו, הדינמיות שלו, ואיך להשתמש בהם. מומחים מנוסים כמונו באונליין שמונליין יעשו זאת על הצד הטוב ביותר.