קידום אתרים מקצועי לעסקים בתחילת דרכם

דף הביתהבלוג שלנוקידום אתרים מקצועי לעסקים בתחילת דרכםקידום אתרים מקצועי לעסקים בתחילת דרכם
15/08/2021

קידום אתרים מקצועי הוא שלב שכל עסק יעבור במהלך חייו - בין אם באופן עצמאי או בין עם בעזרת חברת קידום אתרים מקצועית.

קידום אתרים מקצועי אמור להוביל אתכם למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש בגוגל - מה שיגדיל עבורכם בסופו של דבר את קהל הלקוחות הפוטנציאליים שלכם וכן, בסופו של דבר גם את המכירות / שימושים של המוצר שלכם.

חברת קידום אתרים מקצועית תדע לקחת את העסק שלכם ישירות לעמודים הראשונים בגוגל, וחברת שיווק תדע להפיץ את הבשורה באופן כללי ולא רק ברחבי האנטרנט.

במידה ואתם עסק בתחילת דרכו שרק התעסק בבניית אתרים לעסק, אתם בוודאי שואלים את עצמכם מהי שיטת הקידום הרלוונטית עבורכם.

שאלה ראשונה והכי חשובה: האם אתם צריכים קידום אתרים מקצועי או שאתם צריכים משהו אחר?

אם עניתם שאתם צריכים קידום אתרים מקצועי: ככל הנראה שהאתר שלכם מיועד לקהל יעד רחב, שהחברה היא חברה יחסית קטנה ולא מוכרת או עסק בינוני, ושהלקוחות שלכם גולשים בדיגיטל. רלוונטי? מעולה! המשיכו לקרוא.

התעסקתם בבניית אתרים לעסק ויש לכם אתר מהמם. יופי! עכשיו הגיע הזמן להפיץ אותו ברחבי הדיגיטל, אבל איך לעזאזל עושים את זה?

כדי לקדם אתר אנטרנט בגוגל יש שתי אפשרויות מרכזיות שעומדות בפניכם כבעלי עסקים בתחילת דרכם: קידום ממומן, וקידום אורגני בגוגל.

קידום ממומן

קידום ממומן, כשמו כן הוא, הוא דחיפה של האתר העסקי שלכם דרך מודעות בתשלום. אם יצא לכם לפתוח את גוגל לאחרונה בטח ראיתם שהתוצאה הראשונה, השניה והשלישית שלכם נראות קצת אחרת ומנוסחות קצת אחרת - אלו מודעות של קידום ממומן.

קידום ממומן מביא יתרון מרכזי אחד :תוצאות מהירות באפס מאמץ- היתרון הזה הוא משמעותי לעסקים בתחילת דרכם כמו העסק שלכם, ומביא בוסט ראשוני של צבירת ניסיון עם לקוחות. אבל , וזה אבל גדול מאוד: לקידום ממומן יש גם חסרונות:

החסרון הראשון הוא תלות - מיד בסיום התקופה עליה שילמתם האתר שלכם יחזור להגיע לעמודים האחרונים בתוצאות החיפוש של גוגל, וכמות הלידים המדהימה שהגיעה לכם בממומן לא תחזור - מה שיוביל לאכזבה גדולה.

בסופו של דבר, אתם תחזרו לממומן ותשפכו המון כסף על קידום- אין בזה דבר רע, אבל יש בהחלט דרכים מועילות יותר לקדם אתכם בגוגל.

החסרון השני הוא האנטגוניזם שמביא קידום ממומן- רובנו לא לוחצים על מודעות (אלא אם כן הן ממש ממש מדויקות למה שחיפשנו), מכיוון שהן מעוררות בנו תחושה עזה של ''מוכרים לנו משהו'', ואת התחושה הזו רוב הלקוחות לא אוהבים לחוש.

קידום אורגני בגוגל

קידום אורגני בגוגל - הוא קידום בנוסח קצת אחר. קידום אורגני הוא קידום ללא תשלום ומתבסס על השאלה שגוגל שואל את עצמו כל פעם : עד כמה האתר מועיל לגולש.

הדבר הבסיסי ביותר לדעת על קידום אורגני בגוגל הוא שיש צורך אמיתי בכך שהאתר יועיל לגולש כדי שהוא יגיע לתוצאות החיפוש הראשונות בגוגל: הן מבחינת מהירות האתר והעיצוב שלו, והן מבחינת התוכן שלו: ארגון ותכנות האתר בצורה שתועיל לגולש נקראת אופטימיזציה לאתרים.

אופטימיזציה לאתרים היא בעצם רצף הפעולות שאנחנו כבעלי עסק עושים על מנת שהאתר ימצא המועיל ביותר לגולש - אנחנו נדאג שהוא יהיה המהיר ביותר, הקריא ביותר, המועיל ביותר ובעל התוכן המעניין ביותר: כל זאת כדי שהגולש ישאר באתר כמה שיותר ובכך יספר לאדון גוגל, שאנחנו מועילים לו.

תהליך האופטימיזציה לאתרים הוא תהליך שנועד להביא אתכם למקום הראשון בתוצאות החיפוש בגוגל, ודרכו תוכלו להתקדם אט אט מעלה. כחלק מהתהליך הזה, אנחנו עורכים מחקר שנקרא ''מחקר מילות מפתח''.

מחקר מילות מפתח הוא בעצם חקר על מילות החיפוש שהקהל שלכם מחפש בגוגל על מנת למצוא שירותים דומים לאלו שאתם נותנים, ככל שתשלבו באתר שלכם יותר תוכן עם מילות החיפוש שלכם כך תוכלו להימצא יותר מועילים עבור הגולש שלכם - ולא, אל תנסו לעבוד על גוגל, הוא יודע מתי אתם סתם כותבים מילים ללא שום תוכן.

אבל, גם לקידום אורגני יש כמה חסרונות: החסרון הראשון הוא הזמן שקידום אורגני בגוגל לוקח - הרבה. לוקח יחסית הרבה זמן להתקדם בגוגל אורגני, החסרון השני הוא הדרישה לדיוק - גוגל לא רוצה שתהיו ליד, הוא רוצה שתהיו על. 100% מועילים לגולש, ואם לא עשינו חקר משתמשים יהיה מאוד מאוד קשה להגיע לדיוק הזה.

לסיכום של חלק זה: אנחנו ממליצים על גם וגם, לעסקים בתחילת דרכם אנחנו תמיד נשאף לעשות בוסט ראשוני של קידום ממומן ולהמשיך ברצף למשך תקופה עם קידום אורגני בגוגל.

עסק חדש צריך גם וגם - על מנת לגייס לקוחות חדשים וגם להתייצב מבחינת נוכחות בדיגיטל.

ומה לגבי קידום ''קצת אחר''? האם אתם צריכים קידום אתרים מקצועי או שאתם צריכים משהו אחר?

אם הגעתם למסקנה שקידום אתרים מקצועי פחות רלוונטי עבורכם, או שסתם לא בא לכם עליו - אף אחד לא אמר שהוא חובה. יש עוד דרכים אחרות (ובסיסיות) לשווק את העסק החדש שלכם בעולם הפיזי ובעולם הדיגיטלי.

השיטה הראשונה והמקובלת היא קידום דרך רשתות חברתיות , ניהול עמוד אינסטגרם או ניהול עמודי פייסבוק יכול להוביל אתכם לתוצאות מעולות מבחינת הכרות של קהל היעד שלכם עם העסק החדש! היום, יותר ויותר עסקים קטנים מבינים את הפוטנציאל הטמון ברשתות חברתיות, הקהל מחכה לכם שם.

אחד היתרונות המשמעותיים שיש לרשתות החברתיות על פני השיווק ה''מסורתי'' בגוגל, הוא היכולת שלכם להראות אופי - התכנים שמועלים כשמדובר בניהול עמוד אינסטגרם או ניהול עמודי פייסבוק הם תכנים הרבה יותר פרסונליים שנוגעים בצורה יותר אישית בקהל היעד שלכם, ותוכן אישי הוא תוכן שמוכר יותר.

רשתות חברתיות הן הזדמנות מצוינת גם ל מיתוג עסקי , ולהעביר את הסיפור של החברה שלכם בצורה יותר אישית ישירות לידיו של הלקוח שלכם, בנוסף , יש אפשרויות גם יותר מתקדמות לקידום ברשתות חברתיות (מישהו אמר ממומן?).

רשתות חברתיות היא דרך פחות ''פורמלית'' להתקדם בדיגיטל, אך בהחלט מועילה והביאה הרבה בעלי עסקים וגם אנשים פרטיים לקדמת הבמה בעוד אירוע אחר לגמרי מתרחש בגוגל - העסקים המתקדמים באמת הם אלו שיודעים לעשות גם וגם: גם רשת חברתית וגם קידום אורגני בגוגל או ממומן.

שיטה נוספת (שקצת מצחיק שאנחנו שמים אותה תחת הכותרת ''שיווק קצת אחר'') - היא השיטה המסורתית ביותר שקצת נשכחה בשנים האחרונות ונקראת - קידום מפה לאוזן. כן, גם בתקופתנו, אפשר לעשות קידום מפה לאוזן שאשכרה עובד.

אפשרי בהחלט לעשות שיווק וקידום מפה לאוזן ולהשתמש בו למטרות מכירתיות, זו אמנם שיטה שבאמצעותה תגיעו לפחות אנשים מקהל היעד שלכם, אבל כשתגיעו למישהו - זה יהיה בול לקהל אליו אתם מכוונים .

בשונה מקידום אורגני בגוגל או קידום ממומן , יתרון משמעותי של שיווק מפה לאוזן הוא שהוא נחשב מהימן הרבה יותר מכל סוג אחר של קידום שציינו כאן, ולכן, כמו בסעיפים הקודמים - אנחנו נמליץ ללכת על גם וגם, זאת בהנחה כמובן שלמרות שאתם עסק בתחילת דרכו כן צברת קהל לקוחות קטן.

בשורה התחתונה - אתם צריכים להחליט האם אופי העסק שלכם מתאים יותר לשיטות שיווק מסורתיות כמו קידום אורגני בגוגל או קידום ממומן או דווקא ללכת על שיטות קצת פחות קונבנציונליות כמו פה לאוזן או רשתות חברתיות. בכל מקרה שלא יקרה,

אנחנו באונליין שמונליין נשמח לסייע לכם בכל שיטה שתבחרו - אנחנו ממש טובים עם עסקים בתחילת דרכם, ונשמח לעזור!