שדרוג אתר אנטרנט - על מה ולמה?

דף הביתהבלוג שלנושדרוג אתר אנטרנט - על מה ולמה?שדרוג אתר אנטרנט -  על מה ולמה?
29/04/2021

אתם בעלי עסקים וותיקים, אתר האנטרנט שלכם יושב כבר שנים בגוגל והתחושה היא שכלום לא באמת זז עם האתר הזה , המכירות לא מתקדמות, עיצוב האתר הפך למיושן ביחס לאתרים מתחרים, אתם דורכים במקום. זה הזמן לשדרג את אתר האנטרנט שלכם.

בקצב שבו מתפתח עולם בניית האתרים לעסקים אתרים דורשים תחזוקה שוטפת ושדרוג כל תקופה קצרה. לדוגמא, אם בבניית אתרי וורדפרס עסקינן, אם לא תתחזקו את האתר באופן קבוע, יעקפו אתכם בסיבוב.

אז למה לשדרג אתר אינטרנט?

אתר אנטרנט ישן בין המון אתרים חדשים שהושקעה בהם מחשבה של בניית אתרים מיוחדים או בניית אתרים מורכבים, מרגיש כמו להסתכל על בניין ישן בשכונה חדשה - מבאס ומוריד.

אתם ממש לא רוצים שהעסק שלכם ידשדש מאחורי עסקים הרבה פחות טובים שפשוט השקיעו יותר בבניית אתרים לעסק, אחרת גם הלקוחות ינהרו (לא במודע אגב) לעסקים עם האתר החדיש יותר, הקל יותר לשימוש והמעניין יותר מבחינת תוכן.

לא כל הוספת כפתור קטן נכנסת תחת הקטגוריה של שדרוג אתר אינטרנט, אבל יש פעמים שאנחנו ללא ספק נצטרך רי-ברנדינג (מיתוג מחדש).

שדרוג אתר אנטרנט - השלבים

1. חידוד התוכן: הנוסחים משתנים חברים, נוסח שהיה רלוונטי לפני 5 שנים לא רלוונטי יותר כיום.

בתהליך בניית אתרים לעסקים בדרך כלל כותבים את התוכן כיאה לתקופה בה החלה בניית האתרים וכיאה לסטטוס בו העסק היה נמצא בעת כתיבת התוכן, אבל גם אתם כבר יודעים, אתם לא אותו דבר מאז.

חידוד התוכן והתאמתו לפלטפורמה האנטרנטית היא קריטית - אבל גם אם עיצוב האתר שלכם יהיה יפייפה, אסתטי ופונקציונלי, אם התוכן לא ידבר את מה שקורה עכשיו - פספסתם בענק.

2. עיצוב גרפי - מיתוג מחדש: שירותי בניית אתרים לעסק לרוב מספקים גם שירותי עיצוב גרפי , במידה ולא, תמיד תוכלו להשתמש בשירותיו של מעצב גרפי או משרד גרפיקה.

אך השדרוג מהבחינה הזו הוא לא רק אסתטי - תפקיד הגרפיקה הוא להרים את התוכן ולהנגיש אותו לקוראים, היום אפשר להנגיש תוכן רב (ועמוס) לכל אחד באמצעות עיצוב אתרים מקצועי .

חברות בניית אתרים רבות מקיימות חשיבה מעמיקה על קונספט ויזואלי לאתר עסקי , משום שעיצוב אתר באינטרנט מציג את הפנים היפות של העסק שלכם ואת המיתוג העסקי שלכם , ומושך את העין לקהל היעד הנכון ☺

3. ביצוע אופטימיזציה לאתרים: אופטימיזציה לאתרים היא סך הפעולות שמתבצעות על מנת להפוך את האתר של העסק שלכם לנגיש יותר למשתמשים ורלוונטי יותר למילות החיפוש שלהם.

אתרים ישנים נוטים להיות כתובים בקוד מסורבל ולא נקי - מה שגורם לגוגל לא לאהוב את האתר שלכם במיוחד. שדרוג אתר יכול להפוך את האתר שלכם למהיר יותר ונעים יותר לגלישה על ידי הלקוח.

4. הוספת פיצ'רים חדשים: בניית אתרים לעסקים מחייבת פיצ'רים מיוחדים באתר.

אתרים ישנים נוטים להתחמש בפיצ'רים שהיום כבר לא רלוונטיים, הנושא הזה הופך להיות משמעותי יותר כשמדובר בבניית אתרים בוורדפרס - הבסיס של הפלטפורמה הזו מבוססת על פיצ'רים ופלאג אינים חיצוניים, שאם לא מתחזקים אותם ומשדרגים אותם פשוט הופכים את האתר ללא רלוונטי.

הוספת פיצ'רים חדשים יכולים גם לשפר את השירות שלכם מול הלקוחות ולא רק את נראות האתר, ובסופו של דבר לחסוך לכם משאבים ששואבים זמן ואנרגיה לעסק שלכם, בתהליך בניית אתרים לעסקים משתנים גם המון מרכיבים ברמת התכנות.

5. החידוד האחרון - להפוך את האתר למיוחד : כשמדברים על שדרוג אתר אינטרנט צריך להבין מה החומר הדיגיטלי שקיים כבר בשוק, ולתת את החידוד האחרון.

בכל הסעיפים הקודמים דיברנו על השלבים שכל שדרוג אתר אנטרנט צריך לעבור, אבל כשמדובר בשוק תחרותי כמו בניית אתרים לעסקים אנחנו צריכים לדאוג שאתם תהיו במקום הראשון.

יכול להיות שהחידוד האחרון ומה שיבליט אתכם מעל המתחרים שלכם יהיה פיצ'ר מגניב או תוכן שמנוסח בצורה קצת אחרת ממה שמקובל בשוק שלכם, אבל החידוד האחרון הזה יהיה מה שיוביל את העסק שלכם למקום הראשון מעל המתחרים שלכם, אה, וגם קידום אורגני בגוגל.

6. קידום אורגני בגוגל- בכל הנוגע לבניית אתרים לעסקים הדרך שלכם לבלוט קדימה ולהפוך את שדרוג האתר שלכם לאפקטיבי הוא קידום אורגני. קידום אורגני הוא בעצם קידום שמבוסס על איכות האתר שלכם (בשונה מקידום ממומן שבו פשוט מושקע תקציב שרץ לתקופה מוגבלת ומקדם את האתר שלכם כמודעה), ברגע שמשדרגים את האתר יש לכם הזדמנות להתאים אותו לחוקי המשחק של גוגל!

באמצעות קידום אורגני תוכלו להרחיב את קהל המשתמשים באתר שלכם ובסוף גם להוביל למכירות / מודעות גבוהות יותר. והדבר הזה הוא קריטי, כי לא משנה כמה תשקיעו בעיצוב אתרים מקצועי או בתוכן מושחז, אף אחד לא יראה את זה בלי קידום אורגני בגוגל.

בשורה התחתונה - עיצוב אתרים מקצועי, כתיבת תוכן מעולה פיצ'רים ועוד כמה דברים קטנים יכולים להוביל להגדלת הכניסות לאתר שלכם (דרך קידום אורגני) ולהגדלת הלידים בסופו של יום, בקיצור, שווה להשקיע בשדרוג אתר אנטרנט, אתם ממש לא רוצים להיות הבניין הכי ישן בשכונה החדשה ☺