3 תקלות בבניית אתרים שפוגעות בקידום האורגני שלכם בגוגל

דף הביתהבלוג שלנו3 תקלות בבניית אתרים שפוגעות בקידום האורגני שלכם בגוגל3 תקלות בבניית אתרים שפוגעות בקידום האורגני שלכם בגוגל
12/02/2021

מי מכם שיגידו שאין קשר בין צורת בניית האתרים שלכם ל קידום האורגני בגוגל, לא יודעים על מה הם מדברים. תראו, זה נכון שיש המון דרכים לעזור לאתרים שלכם להתקדם בגוגל - אבל גם הצורה בה אתם בונים את האתר שלכם משפיעה ורלוונטית לקידום אתרים מקצועי ללא ספק.

אחת הדרכים הנכונות לקידום אתרים מקצועי שלא נגע בה במאמר זה הוא קידום אתרים אורגני דרך תוכן ומילות חיפוש , אבל בהחלט חשוב לנו להדגיש שזו הדרך המרכזית לקידום אורגני בגוגל .

מי שרוצה להתקדם בגוגל לא יצליח לעשות זאת ללא שילוב תוכן המכיל מילות חיפוש בבניית האתרים שלו , ולכן אנחנו ממש ממליצים על כתיבת תוכן מעולה לאתר שלכם שתשלב מילות חיפוש על פי מחקר מילות מפתח, זהו, סיימנו לחפור על תוכן בואו נתקדם לנושא של המאמר.

תקלה ראשונה : זמן טעינה ארוך מידי

חברים, האתר שלכם כבד. כבד מידי. אחד הקריטריונים החשובים (אם לא החשוב ביותר) שגוגל שמה לעצמה כשהיא בוחרת אתרים לקידום אתרים מקצועי היישר לעמוד הראשון שלה, זו חווית המשתמש.

גוגל רוצה להיות מנוע חיפוש שמועיל לגולש שלו, ולכן היא תמיד תבחן את היעילות של האתר לגולש (רעיון זה גם רלוונטי לשאר התקלות שנבחן במאמר הזה) , וברגע שהאתר שלכם נתקע או לא נטען - היעילות שלו כלפי הגולש נפגעת.

שירותי בניית אתרים מקצועיים אמורים לתת לכם מענה בנוגע להאצת המהירות של האתר שלכם. מעבר לכך שהיעילות נפגעת, גלישה באתר איטי מגדיל משמעותית את רמת התסכול בקרב הגולש, מה שמוביל לנשירה מהאתר. גוגל עושה את ה1+1 שלו בקידום האתרים האורגני שלו, ומבין שאם הגולש תוסכל ונשר, האתר נמצא כלא מועיל.

שיפור זמן טעינה איטי באתר הוא חלק מתהליך האופטימיזציה עבור קידום אתרים אורגני, וניתן לערוך אותו דרך כלי של גוגל לבדיקת מהירות - Google PageSpeed Insights.. לפיו, אתם יכולים לקבל סטטיסטיקות ונתונים על המהירות באתר שלכם ולראות פתרונות אפשריים.

תקלה שניה - נשירות מהאתר

נגענו בזה קצת בסעיף הקודם, אבל אנחנו חושבים שצריך לתת לסעיף הזה פסקה משלו. בניית אתרים לעסקים זו מטלה שדורשת חשיבה מקיפה על כמה אספקטים במקביל: תוכן, גרפיקה, תכנות, הנעה לפעולה, פי'צרים ובתכלס הכל.

אבל בכל אספקט כזה שאנחנו חושבים עליו ב בניית אתרים לעסקים אנחנו צריכים להכניס שאלה בדרך: מה ימנע מהגולש לצאת מהאתר שלנו?

נשירות מהאתר בעצם מסמנות לגוגל ש''לא מגיע לכם'' קידום אתרים אורגני בגוגל. אבל לא באנו רק להצביע על הבעיה, באנו גם לנתח. אז בואו נבין:

1. אולי התוכן שלכם לא מעניין? - כלומר, אולי הגולש נכנס לאתר משתעמם ויוצא

2. אולי התוכן שלכם לא מועיל? - הגולש נכנס לאתר, מבין שאין לו מה לחפש שם ויוצא

3. אולי האתר שלכם לא זז? הגולש נכנס, מחכה לטעינה, מתייאש ויוצא

4.אולי האתר לא מונגש למשתמש? הגולש, מנסה להתמצא באתר ולא מוצא את מה שחיפש

5. אולי האתר לא חתיך במיוחד? אנחנו לא אוהבים כגולשים להכנס לאתרים שנראים רע, זה יוצר גם חוסר אמינות.

6. אולי האתר עמוס? עומס מוביל גם לאיטיות וגם לחוסר נגישות.

7. אולי התוכן לא בא בטוב? תוכן שיפוטי, בשפה גבוהה מידי או נמוכה מידי, כל אלו יכולים לגרום לנשירה מהאתר.

8. אולי האתר משדר חוסר מקצועיות ? בבניית אתרים לעסקים מקצועיות היא אלמנט מרכזי.

9. אולי האתר משדר חוסר אמינות? גם זה ערך חשוב בבניית אתרים לעסקים - אמינות היא מעל הכל, במיוחד באתרי מכירות.

ויש עוד המון תקלות רבות ועצובות, כשאנחנו מתעסקים בבניית אתרים לעסקים אנחנו נתקלים רבות בשאלות כאלו ואחרות שמטרתן היא בסופו של דבר לגרום לגולש שלכם להישאר. מעבר לקידום האורגני בגוגל שכמובן בוחן את נתוני הגלישה באתר, זמן השארות באתר הוא גם בעל פוטנציאל כלכלי - ככל שהגולשים ישארו באתר שלכם יותר, כך הם יוכלו להחשף לפרסומות ולתכנים שיכולים לצ'פר אתכם בכמה שקלים נוספים בכל חודש.

ולכן, כשאנחנו באונליין שמונליין בונים אתר, אנחנו מכווינים את כל אנשי הצוות שלנו (מאנשי תוכן עד לגרפיקאים ולמתכנתים) לכיוון קידום האתרים האורגני.

זה אומר למקד את התכנים לכך שיועילו לגולש באתר שלנו, לעצב את הגרפיקה כדי שתהיה נגישה ונעימה לקורא, ולייצר אתר מהיר, מאורגן, בעל פיצ'רים שיגרמו לאתר שלנו להיות הדבר הכי חם באינטרנט.

תקלה שלישית - רספונסיביות

בחרנו להקדיש לרעיון הזה סעיף שלם, מכיוון שבתקופה שבה אנחנו חיים, אפשר לומר שבניית אתרים רספונסיביים מצביעים המון על מי עומד מאחורי האתר.

בואו נסביר קודם מה זה בכלל אומר ''בניית אתרים רספונסיביים'':

בניית אתרים רספונסיביים היא בעצם בניית אתרים בצורה שמותאמת לכל סוג של מסך בו יוצג האתר, כלומר: אייפון, אנדרואיד, טאלבט, מחשב נייד, טלוויזיה חכמה וכו' וכו'.

המחשבה על בניית אתרים רספונסיביים היא קריטית בשדה הדיגיטלי של היום, מכיוון שאתר שלא עומד בסטנדרטים של תצוגה בכל סוג של מסך הוא קודם כל אתר שנראה עתיק , לא מהימן ולא נעים לגלישה. ומה שקורה לאתרים כאלה אתם כבר יודעים להשלים בעל פה - נכון, נושרים מהם.

ואתם גם כבר יודעים מה קורה כשנושרים מהאתר שלכם- יש לכם בעיה חמורה בקידום האורגני בגוגל. גוגל לא ירצה לעזור לכם להתקדם אם האתר שלכם לא רספונסיבי , ואף פתח מדד ספציפי בו הוא בוחן האם אתרים רספונסיביים או לא .

לכן, אנחנו יותר מממליצים , בתהליך בניית האתרים שלכם להקדיש מחשבה לרספונסיביות ולכיצד האתר יתפקד בכל סוג של פלטפורמה, בניית אתרים שמותאמת לכל סוג של מסך תצוגה מעניקה חוויה מצוינת לגולש שלכם ועוזרת לקדם אתכם יפה יפה בגוגל.

ובנימה אישית רגע: תסתכלו על המתחרים שלכם, להם יש אתר רספונסיבי. אתם באמת רוצים שהאורח יכנס לאתר שלכם דרך הטלפון ויראה תוהו ובוהו כשלמתחרים שלכם יש אתר מדהים? ברור שלא..

אז מה עושים הלאה?

פונים למומחי קידום אתרים מקצועי, חד וחלק.

בתוך שגרת העסק שלכם (שאנחנו בטוחים שהיא מטורפת לחלוטין) יהיה מאוד מאוד קשה להכניס עוד תחום פעילות של קידום אתרים אורגני בגוגל, גם מפאת הזמן שהתהליך הזה דורש, וגם מפאת המקצועיות.

מבחינת מקצועיות, הכי נכון לכם לפנות למומחי קידום אתרים מקצועי שיערכו עבורכם מחקר מילות חיפוש מהודק ומקצועי, שיוביל אתכם לתוצאות מעולות. לרוב, חברות שמקדמות אתרים בגוגל גם יודעות לערוך את השינויים באתר העסקי - מה שיכול להקל עליכם הן מבחינת זמן והן מבחינת המקצועיות הנדרשת.

שלא תבינו לא נכון, אפשרי בהחלט לעשות זאת לבד, אבל הזמן המושקע בתהליך הזה הוא ארוך מאוד ועלול להוביל לתוצאות לא מאוד גבוהות עקב חוסר ידע.

לכן, שווה בהחלט להיעזר בחברת קידום אתרים אורגני מקצועית שתדע להצביע בדיוק על התקלות האפשריות באתר שלכם שיוכלו לפגוע בקידום האורגני שלכם.

אם אתם מחפשים חברה שכזו שיודעת לקחת את האתר העסקי שלכם עד לעמוד הראשון בתוצאות החיפוש בגוגל, אנחנו באונליין שמונליין נשמח לעזור!