אונליין בחור שאוהב לשתף מהידע והניסיון שלו. מוזמנים לקרוא את המדריכים וההסברים שלנו 

לא מצאתם פתרון או הסבר? לחצו כאן ודברו איתנו!
  • אונליין שמונליין

תוסף נגישות ב-WIX, הכיצד?!

אז קודם כל נתחיל בכך שכל הכתוב לאיל אינו מהווה כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד. למה התחלנו בזה? טוב, יש לנו הרבה לקוחות שנכוו מעניין הנגישות. לרוב הם בכלל לא ידעו שהם צריכים אחת כזאת, ויום בהיר הם קיבלו מכתב תביעה מעורך דין. אז כן, התחום הזה הוא מעט סבוך משפטית, אבל אנחנו לא כאן בשביל להפחיד. להפך. כמו תמיד, כתבנו לכם את הבלוג הכי ממוקד ונוח להוספת תוסף נגישות לאתר שלכם. בואו נתחיל :)

איך אני יודע אם אני צריך להנגיש את האתר שלי?

הכי פשוט שיש. התנאים להנגשה באתר הם: - אם אתם גוף פרטי שפועל למטרת רווח. לדוגמא: חברה/ עוסק מורשה. - אם אתם רשויות ציבוריות. לדוגמא: משרד ממשלתי/ עירייה מקומית כלשהי. - גוף ללא מטרות רווח. לדוגמא: עמותה. - גוף פרטי הפועל למטרות רווח. לדוגמא: חברה או עוסק מורשה.

אז רגע- ההנגשה של העסק שלי ושל עיריית אשדוד צריכה להיות אותה הנגשה? איפה המידתיות כאן?

אז זהו שלא. התקנות האלה יחלו על כל מי שכתוב למעלה, אבל תוך כדי התחשבות במשאבים של החברה. הרי לא הגיוני שהעסק שלכם, שמגלגל סך הכל 150,000₪, ועיריית אשדוד, יהיו באותה קטגורית הנגשה. רוב העסקים הקטנים והבינונים, יצטרכו הנגשה מינימלית שכזאת אנחנו עושים במחירים מיוחדים! אבל עד אז, אתם יכולים להתקין תוסף נגישות חכם שיוכל לצמצם את ההנגשה באתר- עקבו כאן.

אונליין- דבר איתי תכלס. איך מוסיפים את התוסף נגישות?

הגיע הזמן שתכירו את userway! userway היא חברת הנגשה שמספקת גם שירותי תוסף הנגשה בסיסי בחינם לאתרי Wix ,WordPress ,Shopify ועוד. כמו כן, היא גם מציעה הנגשה רחבה יותר, אבל את זה היינו מציעים לכם להשאיר למומחים ישראלים שמכירים את החוק הנגישות הישראלי. אנחנו גם כאלה- מוזמנים ללחוץ כאן ושנדבר על אופציות להנגיש את האתר שלכם. אז איך מבצעים את תוסף הנגישות של userway? עקבו: 1. כנסו לאתר userway ולחצו על Get the widget (כפתור שנמצא בצד הימני והתחתון של המסך). 2. הכניסו את כתובת האתר שלכם ולחצו על המשך. לדוגמא- www.onlineshmonline.com. 3. מלא את פרטיכם (שם ואימייל) ולחצו על המשך. 4. בחרו מבין 4 האופציות את אופן הצגת סמליל הנגישות באתר שלכם ולחצו על המשך. 5. בחרו מבין 2 האופציות את גודל הסמליל באתר שלכם ולחצו על המשך. 6. בחרו את צבע הסמליל שתרצו לייצר מתוך פלטת הצבעים ולחצו על המשך. 7. בחרו את מיקום הסמליל בדף. אנחנו ממליצים על צד שמאל/ ימין בתחתית הדף ולחצו על המשך. 8. בחרו מתוך רשימת השפות את השפה העברית ולחצו על המשך. 9. העתיקו את ה-Basic Script שיעלה בדף שלכם. עכשיו למעשה יצרנו את תוסף הנגישות שלנו באתר, וכל מה שנשאר לעשות זה להטמיע את התוסף בתוך האתר. אין מה להילחץ- בעוד כמה שניות והאתר שלכם יהיה עם תוסף נגישות למהדרין! 10. היכנסו לדשבורד ה-WIX של האתר הרצוי וכתבו "Tracking Tools" בשורת החיפוש ולחצו עליו. ראו דוגמא:

11 . לחצו על New tool, ומתוך האופציות שעולות לחצו על Custom. 12. הכניסו את הקוד שקיבלתם מ-userway בתיבה הראשונה (Paste the code snippet here) 13. שימו לב שהתוסף יטען בכל העמודים באתר, ושהוא יהיה ב-Body - Start. לאחר מכן לחצו על Apply. ראו דוגמא:

זהו! באתר שלכם יש הנגשה. אבל- יש עוד דבר אחד חשוב- החוק לא רק מחייב תוסף הנגשה, אלה גם מדיניות הנגשה שתהיה בדף נפרד באתר.

שימו לב ש-userway מספקת לכם אחת כזאת אבל היא באנגלית. מומלץ לשבת רגע, לתרגם אותה ולהוסיף לאתר (כמובן שתהיה גם אפשרות להיכנס למדיניות הנגישות בתחתית האתר)

לסיכום,

מצד אחד, אין איך לראות את זה אחרת. המחוקק לא פסח על העצמאים שבנינו גם כאן. במדינות אחרות, ההנגשה במימון המדינה לעסקים קטנים ובינונים. אבל כאן גם נכנסת החובה המוסרית של כל אחד מאיתנו, להפוך את האתר לאתר מונגש לכלל האוכלוסיה. הבעיה יותר מורכבת ממה שהיא נראת לכם? חברה/ עמותה גדולה וצריכים שמומחה הנגישות שלנו יתקין לכם הנגשה מלאה באתר? מחפשים מעצבי אתרים או מומחי קוד ב-WIX? או שבכלל רוצים להתייעץ איתנו על WIX ושאר ירקות? מהרו לדבר איתנו עוד עכשיו! 050-6559605 | service@onlineshmonline.com

209 צפיות0תגובות